1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Binlerce Sarıyerliye büyük kolaylık sağlandı
Binlerce Sarıyerliye büyük kolaylık sağlandı

Binlerce Sarıyerliye büyük kolaylık sağlandı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “Her yıl binlerce Sarıyerlinin Kâğıthane’ye gitmesine gönlüm razı olmaz” diyerek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na tahsis ettiği Çayırbaşı’ndaki eski belediye binasında Sosyal Hizmetler Merkezi açıldı.

A+A-

Çayırbaşı’ndaki belediyenin eski ek binasının Sarıyer Belediyesi tarafından Sosyal Hizmetler Merkezi'ne tehisiyle birlikte Sarıyer’e büyük kolaylık sağlanmış oldu. Her yıl yaklaşık 14 bin Sarıyerli  Kağıthane'ye gitmeden  işlemlerini burada gerçekleştirebilecek. 

whatsapp-image-2021-12-06-at-15-57-13.jpeg

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, binlerce Sarıyerlinin işini kolaylaştıran bu önemli hizmetin detaylarını Sarıyer Manşet’e anlattı.  Daha önce yaklaşık 14 bin Sarıyerlinin, Kâğıthane’den bu hizmeti aldığını belirten Coşkun; “ Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde Sarıyer’e bakacak olan müdür arkadaş bize ilk geldiğinde konuyu Şükrü Başkan’a açtım. “Hemen 2 gün içerisinde yer istiyorum binlerce Sarıyerlinin Kâğıthane’ye gitmesine gönlüm razı olmaz. Yeri bulun ve tahsis edin” talimatını verdi. 2 gün sonra 2 alternatif yeri müdür beye sunduk. Çayırbaşı Stadı’nın altındaki 4 katlı binanın uygun olacağını söylediler. Önümüzdeki ilk meclis gündemine aldık, oy birliğiyle mecliste tahsisini yaptık. Geçen hafta da açılışı yapıldı” dedi.

“Hizmete engel olmasınlar yeter”

Açılışta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür edilmemesi ile ilgili de konuşan Hüseyin Coşkun, “Biz halka sunduğumuz hizmete bakıyoruz.  Şükrü Başkanın önemli bir sözü var:  “Sarıyer’e hizmet kim yapıyorsa yapsın, yeter ki Sarıyerliye hizmet olsun. Beni açılışa çağırmaları da önemli değil, kurdeleyi de kim kesmek istiyorsa kessin yeter ki Sarıyer’e engel çıkarmasınlar” bu manada biz Sarıyer Belediyesi olarak önemli bir hizmeti Sarıyerlilerin ayağına getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.  

“Sarıyer Belediyesi olarak birçok kuruma tahsisler yaptık”

Komplike bir devlet kültürü ve geleneğine sahip bir belediye yönetim anlayışla, tüm kamu kurumlarıyla ortak çalışmaya önem verdiklerini belirten Coşkun, “ Vatandaşın rahat hizmet alması için ne kolaylık varsa sağlıyoruz. Sarıyerli rahatlıkla istediği hizmetlere ulaşabilmesi bizim temel amacımız. Bu konuda birçok yer tahsis ettik. Örneğin Sosyal Hizmetler Binası’nın hemen yanındaki Çayırbaşı Karakolu’nu da biz tahsis ettik, 39 ilçe içerisinde AFAD’a bina tahsisi sağlayan tek ilçeyiz. Ayazağa ve Zekeriyaköy’de karakol binalarının tahsisini de biz sağladık. Kilyos’ta jandarmanın hizmet verdiği yeri de biz sağladık. Yunus motosikletlerinin konulması için de bir yer tahsis ettik. Büyükdere’de İlçe Seçim Kurulu’na yer verdik.  Muhtarlıklarımıza yer konusunda her türlü imkânı sağlıyoruz. Bazı yerlerde PTT merkezleri, trafo yerlerinin tahsis için toplamda 13’e yakın yerin tahsisini kamuya hizmet gereği büyük memnuniyetle sağladık” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT