1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Binlerce Sarıyerli mağdur mu olacak!
Binlerce Sarıyerli mağdur mu olacak!

Binlerce Sarıyerli mağdur mu olacak!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti’li Yusuf Tülün döneminde belediye meclisi kararıyla İBB’ye tahsis edilen Daruşşafaka’daki metro istasyonu arazisinin tahsisini iptal etmeye hazırlanıyor.

A+A-

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin ortaya çıkarttığı Hayali Temel Skandalı’nda yeni bir gelişme yaşanıyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hayali temel attırdığı alanla ilgili yeni bir senaryo peşinde.

Metro inşaatının statik yapısına uygun proje yapılmadığı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından projesi onaylanmayan nikâh salonuyla ilgili yeni bir süreç başlıyor. Geçtiğimiz günlerde CHP Meclis Grubu'nu toplayan Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti’li Yusuf Tülün döneminde belediye meclisi kararıyla İBB’ye tahsis edilen Daruşşafaka’daki metro istasyonu arazisinin tahsisini iptal etme kararı aldı. CHP grubunun aldığı bu kararın 2013 yılı Ocak ayının ilk meclis toplantısında gündeme alınması planlanıyor. Şükrü Genç’in tahsisini iptal ettirmeye çalıştığı Daruşafaka’daki metro durağını ise her gün 100 bine yakın Sarıyerli kullanıyor.
 
halilcanarikan_sukrugenc_387341196.jpg
 
Şükrü Genç iş yapmayı bırakmış kavga peşinde!
AK Parti İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Halil Canarıkan ise olayı şu şekilde değerlendirdi: “Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Kendisi iş yapmaktan ziyade kavga çıkarmayı tercih ediyor. Başkan seçildiği günden buyana hep böyle davrandı. Metro istasyonunun arazisinin tahsisini iptal edebilir. Buna alışık biri. Daha önce de Darüşşafaka’da cami yapılması düşünülen arazinin tahsisini iptal ettirmişti. Oysa ki yakın bir zamanda yapılan meclis toplantısında ‘Evlendirme dairesini Büyükşehir yapsın, biz karışmıyoruz’ demişti. Eğer Sarıyerli’yi düşünen biriyse, İBB tarafından talep edilen alt kattaki müştemelatı verir, üst katı da kendisi kullanır. Ya da bıraksın İBB yapsın. Önemli olan Sarıyer’e evlendirme dairesini kazandırmak değil mi? Kendisi de yapmak isterse, uygun projeyi İBB’ye götürsün, biz her türlü kolaylığı sağlarız, bunun için söz verdik.”
Bu haber toplam 3414 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum