1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Beytullah'a Yolculuk
Beytullah'a Yolculuk

Beytullah'a Yolculuk

Yeni nesil, umre heyecanını yaşamaktadır. Artık sadece yaşlılara uygun görülen bir ibadet değildir. Genç nesil, umre ve hac ibadeti için yarışmaya başlamıştır.

A+A-

Yeni nesil, umre heyecanını yaşamaktadır. Artık sadece yaşlılara uygun görülen bir ibadet değildir. Genç nesil, umre ve hac ibadeti için yarışmaya başlamıştır. Bu konuda size en iyi hizmeti verecek olan firmamız, yaşlı genç bütün adayları, Müslümanların kıblesine götürmektedir.

Nasıl Giderim?

Hacca gitmek için, öncelikle müftülüğe başvurmalısınız. Her yıl Ocak ayında başvurular yapılmaktadır. Herkesin bir defa gitme hakkı vardır. Aşırı yoğunluktan dolayı böyle bir kural koyulmuştur. Mart ayında yapılan kuralarda adınız çıktığı zaman, firmamıza gelin ve hac için en iyi programı size hazırlayalım. Hacca gitmeye hak kazanamadığınız zaman, hac mevsimi dışındaki zamanlarda umreye gidebilirsiniz. Umre için her hangi bir işleme gerek yok. Konusunda uzman olan kuruluşumuz, belli zamanlarda umre turları düzenlemektedir. Ramazan'da gerçekleştirilen umre ise özel bir umredir. Rasulullah (sav)'in bildirdiğine göre, bu ayda yapılan umrenin sevabı ile hac sevabı aynıdır, buyurmuştur. Hac ibadetinin yerine geçmez, ancak onun kadar sevabı vardır.

Kolay Bir Şekilde Gidebilirsiniz

Pasaport işlemlerinden sonra, aşı kartınızı almalısınız. Yurt dışı çıkış pulu harcını da yatırmayı unutmayın. Pasaportları bize teslim ettiğiniz zaman, biz gerekli başvuruları yapıyoruz. Vizeye engel bir durumunuz olmadığı zaman, hemen vize vermektedirler. Uygun umre fiyatları ile ödemeleri yaptıktan sonra, artık güzel yolculuk başlıyor. Gitmede önce, rehberlerimiz seminer düzenlemektedir. Bu seminerin amacı, yapmanız gerekenleri ve yapmamanız gerekenleri öğretmek içindir. Uyarıları dikkate aldığınız zaman, her hangi bir sorun çıkmamaktadır. Tecrübeli kadromuzla, yolculuğa hazır olabilirsiniz. Uçakla dört saatte kutsal topraklara iniyoruz. Medine'de Mescidi Nebevi, Yedi Şehitler, Uhud Şehitleri ve Mescidi Kuba gibi yerler gezilmektedir. Bütün kutsal mekanların Gezilmesi esnasında, rehberlerimiz bir yandan gerekli bütün bilgileri vermektedir. Daha sonra Allah-u Teâlâ’nın Beyti'ni ziyaret için Mekke'ye geçilmektedir.

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT