Beşik

Beşik

Bebeğiniz doğduktan sonra uykularının sağlıklı ve rahat olması için beşik seçiminin doğru olması çok önemlidir.

A+A-

Bebeğiniz doğduktan sonra uykularının sağlıklı ve rahat olması için beşik seçiminin doğru olması çok önemlidir. Hem bebeğiniz ile hem de ev ile ilgilenmek durumunda olduğunuzdan dolayı, gözünüz bebeğinizin odasında kalmadan işlerinizi rahatlıkla yapabilmeniz için güvenli bir beşik aldığınıza emin olmalısınız.

Seçim yaparken öncelikle nasıl bir beşik aradığınıza karar vermeniz gerekir. Eğer uzun yıllar kullanabileceğiniz bir beşik arıyorsanız büyüyen bebek beşiklerini tercih edebilirsiniz. Hem ekstra beşik masrafından kurtulur hem de tekrar yatak araştırma derdinden kurtulursunuz. Büyüyen beşik, bebeğiniz büyüdükçe büyütebileceğiniz türden tasarlanmıştır. Böylece büyüdükçe acaba beşiğe sığacak mı düşüncesi de ortadan kalkmış olur.

Bebek beşiklerinin güvenliği önemli olduğu kadar kullanılan malzemede önemlidir. Bazı bebek beşikleri çok ucuzken bazıları da oldukça pahalıdır. Sunta , mdf, sunta-mdf, ahşap gibi malzemelerden üretilen beşiklerde fiyat farkı olduğu gibi malzeme farkı da bulunuyor. İlke bebe olarak size hem uygun fiyatlı hem de bebeğinizin sağlığına zarar vermeyecek beşikler sunmayı amaçlıyoruz. Bebek beşiği alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da, sivri bölümlerin olup olmaması. Bebeğinizin farkında olmadan zarar görmesini engellemek için iyice kontrol etmenizi öneririz. Bebek beşiklerinin bazıları çekmeceli olurken bazı modellerde çekmecesizdir. Çekmeceli modeller ilk etapta ihtiyaç yokmuş gibi görünse de bebeğiniz büyüdükçe çok işinize yarayacaktır. Bu modeller arasından 3 çekmeceli, 4 çekmeceli;, 6 çekmeceli olarak seçiminizi yapabilirsiniz. Beşiği sadece bebeğinizin odasında sabit bir şekilde kullanmak istemiyorsanız, tekerlekli, katlanabilir ve hafif malzemeden dizayn edilip edilmediği başka bir odaya taşımak istediğinizde kolaylık sağlayacaktır. Alacağınız beşiğin sallanabilir olup olmaması da tercihlerinizi belirleyen unsurlardan biri olabilir.

Belirttiğimiz hususları göz önünde bulundurarak doğru beşik seçimini gerçekleştirdikten sonra bebeğiniz uyuduğu zaman daha huzurlu ve konforlu olacaktır. Bebeğinizin huzurlu uyku uyuması sizin de rahat bir uykuya sahip olmanızı sağlayacaktır. 

Beşik&Karyola denilince ilk akla gelen markaların her biri özel olarak belirlenmiş kaliteye sahip beşik çeşitlerini sitemizde bulabilir, ihtiyacınıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Kaliteli beşik modelleri en uygun fiyat ve kampanyalarla www.ilkebebe.com da, sakın kaçırmayın.

Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT