1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Berlin'deki MADO şubesi mahkemelik oldu
Berlin'deki MADO şubesi mahkemelik oldu

Berlin'deki MADO şubesi mahkemelik oldu

Berlin'de Nisan ayında açılan Berlin MADO Store mahkemelik oldu.

A+A-

21 farklı ülkede 67 şubesi bulunan, Türkiye’nin ünlü dondurma markası MADO’nun, Almanya’nın başkenti Berlin’de bu yılın Nisan ayında açılan Berlin MADO Store mahkemelik oldu. Franchise hakkında sahip olan MKFR Berlin Gastronomie GmbH ile eski müdürü (Store Manager) arasında çıkan anlaşmazlık mahkemeye taşındı.

Nisan 2019 tarihinde Almanya’ daki ilk Franchise şubesi açılan MADO Cafe & Store Berlin ile eski müdür Aydın Ergin arasında çıkan anlaşmazlık nedeiyle Berlin iş mahkemesinde dava açılmıştı. Mahkemeden alınan bilgiye göre, 19 Kasım 2019 tarihinde yapılan duruşma neticesinde MKFR Berlin Gastronomie GmbH’nın davacı Ergin’e 9615 Euro ödemesine karar verildi. Berlin iş mahkemesi tarafından yapılan resmi açıklamada, karar gerekçesinin daha sonra detaylandırılıp acıklanacağı bildirildi.

Konu ile ilgili MADO Berlin yetkilileri suskun kalırken, davayı açan eski MADO Store Berlin müdürü Aydın Ergin ve avukatı Thomas Bodis şu açıklamayı yaptı: "MADO Berlin Kürfürstendamm 175’te Store Manager olarak çalıştım. Bugün burada olma sebebim aylıklarımı ve fazla mesai çalıştığım saatleri alamadığım içindir"

Bu haber toplam 2251 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum