1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Berberler kararını verdi
Berberler kararını verdi

Berberler kararını verdi

Sarıyerli berberler gerçekleştirdikleri demokratik bir seçimle Pazar mesaisi için kararlarını verdiler.

A+A-

 

Sarıyerli berberler, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, Sarıyer Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Osman Demir, İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Akyüz’ün de içinde bulunduğu 5 kişilik bir kurul önünde gerçekleştirdikleri demokratik bir seçimle Pazar mesaisi için kararlarını verdiler.

berberic1.jpg
 
Sarıyer Belediyesi Kültür Merkezi Nejat Uygur Sahnesi’nde bir araya gelen Sarıyerli berber ve kuaförler, İş Güvenliği uzmanı Mesut Meletli’nin 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hakkında verdiği seminerin ardından iş yerlerinin Pazar günleri açılıp açılmamasına dair kararlarını yapılan oylama ile belirlediler. İmza karşılığı teslim alınan toplam 113 oy pusulasının anket kutusuna atılması suretiyle gerçekleşen oylamanın ardından açılan sandıktan 2 boş, 14 Hayır ve 97 Evet oyu çıktı.
 
Yapılan demokratik seçimin ardından Sarıyerli berberlerin büyük bir çoğunluğunun oyuyla, Pazar günleri dükkanların kapalı olmasına karar verildi.
 
Sarıyer Belediye Başkanı Adnan Ayber, Recep Yel, Sarıyer Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Osman Demir ve İstanbul Erkek Berberleri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Akyüz, tüm berberlere seminere katılım belgelerini takdim etti. 

berberic2.jpg

HABERE YORUM KAT