1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediyenin tartışmalı müdürü istifa etti
Belediyenin tartışmalı müdürü istifa etti

Belediyenin tartışmalı müdürü istifa etti

Sarıyer Belediyesi’nin tartışmalı müdürleri arasında bulunan İmar Müdürü Ahmet Karakoç meclis üyeliği için görevinden istifa etti.

A+A-

Sarıyer Belediyesi’nin en çok tartışılan ve soru işaretleriyle dolu şaibeli plan tadilatlarında Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’la birlikte önemli derecede rol üstlenen, bu hareketleriyle de CHP’lilerin tepkisini çeken İmar Müdürü Ahmet Karakoç meclis üyeliği için görevinden istifa etti.

akarakocic1.jpg

CHP’liler Karakoç’un istifasını, skandallarıyla bilinen Şinasi Yalçın’ın milletvekilliği bahanesiyle başkan yardımcılığından ayrılması şeklinde değerlendiriyor. Karakoç ile ilgili özellikle Zekeriyaköy’deki kaçak yapılan inşaatlardan dolayı çok sayıda şikâyet olduğu belirtiliyordu.  

akarakocic2.jpg

Sevgi Atalay istifa etmekten vazgeçti
Öte yandan Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ın da meclis üyesi olmak için istifa etmeyi düşündüğü konuşuluyordu. Atalay’ın bu planını çevresiyle paylaşırken sıkça aldığı “AKP’den mi, yoksa CHP’den mi aday olacaksın?” sorularından sonra vazgeçtiği belirtiliyor. Belediye kaynaklarından alınan bilgilere göre; Atalay’ın AK Partili olarak bilindiği için, CHP’den aday gösterilmeme tehlikesine karşı istifa etmekten vazgeçtiği belirtildi.  

en_sevgiatalay_292347730.jpg

İstifa eden Ahmet Karakoç’un yerine ise 2011’de CHP’den milletvekili aday adayı olan İmar Müdür Yardımcısı Fidan Altun’un geçeceği konuşuluyor. 
Bu haber toplam 9871 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum