1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Belediyedekiler diken üstünde
Belediyedekiler diken üstünde

Belediyedekiler diken üstünde

CHP Sarıyer’de kongre yaklaşırken, Belediye Başkanı Şükrü Genç desteklediği İlçe Başkan Adayı Cemal Yeğin’in kazanması için tüm kozlarını oynamaya başladı.

A+A-

CHP Sarıyer’de kongre yarışı iyice kızışırken, Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cemal Yeğin’in kazanması için tüm çevresini seferber etti. Şükrü Genç’in bundan haberi var mı bilinmez ancak, belediyede çalışan delegeler işten atılma korkusuyla baş başa kaldı. Şükrü Genç’e yakınlığı ile bilinen bazı kişilerin belediyede çalışan delegeleri “Ya Cemal Yeğin’i desteklersin, ya da seni işten atarız. Başkan bu konuya çok önem veriyor. Ekmeğini düşün ona göre akıllı davran” sözleriyle tehdit ettikleri ileri sürülüyor.

Belediye çalışanları başkan açıklama yapsın
Belediyede çalışan ancak işten atılmaktan korktuğu için ismini veremediğimiz bir kongre delegesi, “Cemal Yeğin 2009’da ve 2011’de parti için çalışmadı. Ben tepeden inme birinin ilçe başkanı olmasını istemiyorum. Belediye yönetimi ayrı, ilçe yönetimi ayrı bir durum. Belediyemizin başarılı olması için zaten canla başla çalışıyoruz. Antidemokratik baskılarla bizim oylarımızı ipotek altına almaya çalışıyorlar. Bizi işten atmakla tehdit ediyorlar. Bazılarına seni işe alırız diyorlar. Şükrü Başkan’ın bundan haberi var mı bilmiyorum ama bizi bu şekilde tehdit edenler onun adına konuştuklarını söylüyorlar. Belediyede çalışan delegelerin üzerindeki tedirginliğin gitmesi için Şükrü Başkan’dan açıklama bekliyoruz” dedi.

Belediyede çalışmayan bazı delegelere de Cemal Yeğin’i desteklemeleri halinde kendisini ya da bir yakınına belediyede iş sözü verildiği ileri sürüldü.

Bu haber toplam 617 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT