1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediyedeki kriz asfaltı vurdu
Belediyedeki kriz asfaltı vurdu

Belediyedeki kriz asfaltı vurdu

Yusuf Tülün ’ün işler hale getirdiği asfalt fabrikası yeniden durdu!

A+A-
AK Partili eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde atıl durumdan kurtarılıp işler hale getirilen Sarıyer Belediyesi’nin Ayazağa’daki asfalt fabrikasında çalışmalar yeniden durdu.
 
CHP’li Hayati Kaptanoğlu’nun hazırladığı denetim komisyonu raporuna da yansıdığı gibi hayali faturalarla içi boşaltılan Sarıyer Belediyesi’nde tam bir ekonomik kriz yaşanıyor. 

Personel maaşlarının ödenmediği belediyede birçok müdürlükte işler neredeyse durma noktasına geldi. AK Partili eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde atıl durumdan kurtarılıp işler hale getirilen Sarıyer Belediyesi’nin asfalt fabrikasındaki çalışmalar ise tamamen durduruldu. Asfalt fabrikasına hammadde alınmadığı için yaklaşık 2 aydır üretim yapılamıyor. Sarıyer’in değişik mahallerinde Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan kaldırım ve yol çalışmaları ise yarım kaldı.   

Seçim öncesi asfalt fabrikasının durması CHP’lileri kızdırdı
Sarıyer halkı neredeyse tüm belediye personelinin seferber olduğu, Şükrü Genç’in kızının şatafatlı düğün törenini konuşurken, ekonomik darboğazdaki belediyenin asfalt fabrikasındaki çalışmaları durdurması CHP’lileri de kızdırdı. Belediyedeki maddi krizden dolayı asfalt fabrikasına bitüm (zift) hammaddesi alınamıyor. Yaklaşık iki aydır mahallelerden gelen tüm asfalt talepleri ise geri çevriliyor. Talepleri Sarıyer Belediyesi tarafından geri çevrilen birçok muhtarın mahallerindeki asfalt çalışmaları için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvuru yaptıkları belirtiliyor. Bilindiği gibi yıllarca atıl durumda bekletilen asfalt fabrikası eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün döneminde işler hale getirilmiş ve Sarıyer’in tüm asfaltı buradan karşılanıyordu. 

CHP’li belediyenin başarısızlığı olarak görülüyor
AK Parti döneminde işler hale getirilen fabrikadaki çalışmaların yeniden tamamen durması Sarıyer halkı tarafından CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin başarısızlığı olarak yorumlanıyor. Bu durum ise seçim öncesinde CHP’lileri oldukça endişelendiriyor.
Bu haber toplam 4926 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum