1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediyedeki ihale bulmacasını meclise taşıdı
Belediyedeki ihale bulmacasını meclise taşıdı

Belediyedeki ihale bulmacasını meclise taşıdı

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, Sarıyer Belediyesi’ndeki ihale bulmacasını meclise taşıdı.

A+A-
AK Partili Hüseyin Coşgun, Sarıyer halkının diline düşen belediyedeki ihaleleri ve bağlantılarını meclise taşıyarak, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e “Adrese teslim ihale mi yapıyorsunuz?” diye sordu.

Coşgun verdiği soru önergesinde, “Sarıyer Belediyesi’nin Park Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü’nde yapılan ihalelerin genellikle aynı kişilere ait ya da akrabalık derecesi bulunan firmalara adrese teslim verildiği yönünde belediye içerisinden ciddi duyumlar alıyoruz. Herkesin diline düşen bu ticari ilişkilerin doğru olmadığını Sarıyer’in imajına zarar verdiğini düşünüyoruz” dedi.
 
Bu firmaların sahiplerinin ortak olması tesadüf mü? 
AK Partili Coşgun, Şükrü Genç’e şu soruları sordu: 
Ladin Firması, Ldn Firması, Çatak Firması ve yine Anadolu Mimarlık firmalarının sahiplerinin ortak olması tamamen bir tesadüf müdür?
 
- Bu firmaların belediyedeki personelle her hangi bir ticari ilişkileri var mıdır?
- Belediyedeki müdürleri belirlerken bu firmaların sahiplerinin referanslarını dikkate aldığınız doğru mudur?
- Yine emekten bahsediyorsunuz bunu da sormadan edemeyeceğim: Ladin firmasından çıkartılıp, kılıf olarak Çatak firmasına kaydırılan personellerin tazminatlarının ödenmediğini, halen Ladin’de çalıştığını düşünen çok sayıdaki personelin ve mağdur olduklarından bilginiz var mıdır?
Bu haber toplam 3727 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum