1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Belediyedeki aile saadetini sordu
Belediyedeki aile saadetini sordu

Belediyedeki aile saadetini sordu

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin ortaya çıkarttığı “belediyedeki aile saadeti” tartışılmaya devam ediyor.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir’in oğluna kıyağı belediye meclisinin de gündemindeydi. AK Parti Meclis Üyesi Meral Yalçınkaya verdiği önergeyle Sarıyer Belediyesi’ni bu konuda soru yağmuruna tuttu. Sarıyer Manşet’te çıkan haberi meclis gündemine taşıyan Yalçınkaya,
“Basında çıkan bir haber üzerine kadro ihtisasları ile alakalı önerge vermek istiyorum. Sarıyer Belediye Başkanlığı'nda bulunan bir belediye başkan yardımcısının oğlu çevre mühendisi olarak işe alınıyor. Bu doğru mudur, bu etik midir? Bir belediye başkan yardımcısının belediye meclisinden kadro çıkartılması ve oğlunu işe aldırmasının ne kadar doğru olduğunu merak ediyorum. Sözleşmeli personel alımlarında nasıl bir yol izleniyor. KPSS notlarına bakılıyor mu, insan kaynakları tarafından duyurulu yapılıyor mu, kaç kişi başvuruyor, kaç kişi işe alınıyor bu konuda da bilgi istiyorum” dedi.

Şimdi gözler Sarıyer Belediyesi’nin bu konuda vereceği cevaba çevrildi.

Hatırlanacağı gibi; geçtiğimiz günlerde Sarıyer Belediyesi’nde 5 kişi sözleşmeli kadroya alınmıştı. Taşeron firmalarda yıllardır çalışıp, Sarıyer Belediyesi’nin kadrosuna girmeyi bekleyen çok sayıda kişi varken, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gülperi Özdemir, oğlunu sözleşmeli olarak işe almış ve belediyede büyük tepki toplamıştı.

İlgili haber
http://www.sariyermanset.com/gundem/2135.html

Bu haber toplam 1253 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT