1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Belediyede meclis üyelerini fişleme skandalı
Belediyede meclis üyelerini fişleme skandalı

Belediyede meclis üyelerini fişleme skandalı

Sarıyer Belediyesi'nde encümen krizinden sonra şimdi de meclis üyelerini fişleme skandalı yaşanıyor.

A+A-

 

AK Partili Meclis Üyesi Yakup Güngör Mutlu’nun rekor oyla encümene seçilmesinin ardından Sarıyer Belediyesi’nde şimdi de meclis üyelerini fişleme skandalı yaşanıyor.

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatı üzerine bazı başkan yardımcıları oy pusulalarındaki el yazılarını kontrol ederek kimin AK Partili Yakup Güngör Mutlu'ya oy verdiğini tespit etmeye çalışıyor. Meclis üyelerinin belediyede daha önceki el yazıları dosyalardan çıkartılarak oy pusulalarıyla karşılaştırılıyor.
 
CHP’li kaynaklar: Bu resmen bir fişlemedir
Gizli oylama yapıldığı için sonuçlardan sonra oyların mühürlenerek kaldırılması gerekiyordu. Bu işlemi gerçekleştirmeyen belediyenin suç işlediğini söyleyen CHP’li kaynaklar, “Demokrasi diyoruz ama mecliste çıkan sonuca bile saygı duymuyoruz. Madem fişleyecekler o zaman neden oylama gizli yapıldı. Bu bir rezalettir. Üstelik Başkan yardımcılarının kendilerinin yanlışlıkla AKP’li Mutlu’ya oy verdiklerine yönelik iddiaları var. Üstelik belediyeyi zaten AKP’liler yönetiyor. Belediye Başkanı Şükrü Genç mi yoksa AKP kimliği ile bilinen Sevgi Atalay mı yönetiyor bilemiyoruz. Üstelik Yakup bey AKP’li de olsa Sevgi hanımdan daha sosyal demokrat bir insan. Şimdi başkan kendi suçunu meclis üyelerine yüklemesin. CHP tabelası adı altında AKP’li bir yönetim var” diye konuştular. 
Bu haber toplam 3269 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum