1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediyede MANŞET yasağı!
Belediyede MANŞET yasağı!

Belediyede MANŞET yasağı!

Sarıyer Manşet Gazetesi’ne karşı açtığı 150 Bin TL'lik iki tazminat davasını da kaybeden Şükrü Genç, bu kez de çareyi internet sitemizi belediyede engelletmekte buldu. www.sariyermanset.com’a erişim belediyede engellendi.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla Sarıyer Manşet Gazetesi’nin internet sitesi olan www.sariyermanset.com ‘un erişimi Sarıyer Belediyesi’nin Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından engellendi. Belediye çalışanları Sarıyer’den haberleri okumak için siteye girdiğinde, “Sarıyer Belediyesi’nin bilgi güvenliği kapsamında erişimi engellenmiş bir siteye girmeye çalışıyorsunuz. Bu sitenin işiniz gereği açılması gerektiğini düşünüyorsanız bilgi işlem yetkililerine e-posta veya telefon aracılığı ile bilgi veriniz” yazısıyla karşılaştı. Gazetemizi arayan çok sayıdaki belediye çalışanı Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu tavrına tepki gösterdi.

Belediye personeli tepkili
Şükrü Genç’in Sarıyer’in en çok okunan ve en objektif gazetesi olan Sarıyer Manşet Gazetesi hakkında böyle bir tavır takınmasını kınayan belediye çalışanları, “Her zaman olduğu gibi sabah geldiğimizde Sarıyer’de ne olup bittiğini öğrenmek için www.sariyermanset.com 'u açtık. Ekrana çıkan yazıyı görünce şok olduk. İnanılır gibi değil. Bir belediye başkanı önce eleştiriye açık olur. Sarıyer Manşet’in ne kadar doğru haberler yaptığını herkes biliyor. Biz bu sitenin engellenmesini istemiyoruz. Belediye başkanı bizim haber alma hakkımızı engelleyemez” diye konuştular.

Sarıyer Manşet ‘in Şükrü Genç’e notu:
Sarıyer Manşet Gazetesi’ne açtığınız tüm davaları kaybettiniz. Belgeli ve doğru haberciliğimiz hukuk tarafından da tescillendi. Haber kaynaklarımızın ne kadar doğru olduğunu siz de çok iyi biliyorsunuz. Hatalarınızı düzeltmek yerine basının sesini kısmayı tercih etmek tam bir acziyettir. Sosyal demokrat bir belediye başkanının görevi eleştirilere karşı tüm kapıları kapatmak mıdır? Şunu bil ki Sayın Başkan, Sarıyer Manşet Gazetesi her zaman doğrunun yanında yanlışın da karşısında durmaya devam edecektir. Ne size ne de başka hiç kimseye yalakalık yapmayacaktır. Hiçbir siyasi partinin ya da kurumun arka bahçesi olmadık olmayacağız da. Unutmayın ki Sarıyer Manşet‘in arkasında Sarıyer halkı var. Belediye çalışanlarının haber alma hakkını engellediğiniz için sizi kınıyoruz. Bu konuda gerekli tüm hukuki işlemleri de başlatacağız.

Şükrü Genç’e hatırlatma
Ayrıca siz daha aday adayı iken eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ün yine şirketimize ait olan www.sariyerliler.com sitemizi belediyede yasaklamasıyla ilgili Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin kokteylinde yanımıza gelerek Tülün hakkında ağza alınmayacak ve burada yazamayacağımız bazı sözler sarf etmiştiniz. O konuşmayı da size hatırlatmak isteriz.

Bu haber toplam 513 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT