1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediyede DAYAK SKANDALI!
Belediyede DAYAK SKANDALI!

Belediyede DAYAK SKANDALI!

Gazetelere karşı açtığı dava ve uyguladığı sansürle bilinen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, şimdi de korumalarına gazeteciyi dövdürdü.

A+A-

Salı günü Sarıyer Belediyesi’nde tam bir rezalet yaşandı.  Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, şaibelerin odağındaki kaçak plazanın sahipleri ile yaptığı gizli görüşmeyi görüntülemeye çalışan gazeteciye dayak attırdı. Şükrü Genç’in talimatıyla yaşanan dayak skandalında korumalar yerel gazetenin muhabirini tartakladı. Muhabiri korumaların elinden kuzeni ve arkadaşları aldı.

Sarıyer Güncel’in haberine göre; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Maslak’taki kaçak plaza olarak bilinen Windowist Tower'ın sahipleri ile CHP’li meclis üyelerinden gizli görüşme yaptı. Başkanlık binasında yapılan görüşmeyi belediyedeki yetkili bir kaynaktan öğrenen Sarıyer Güncel muhabiri Selçuk Kabil Büyükdere’deki başkanlık binasına gitti. Kaçak Plaza’nın sahiplerini Sarıyer Belediyesi’ne girerken görüntüleyen muhabir, toplantı sonunda Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten iddialarla ilgili bilgi almak için belediyenin önünde bekledi. Ancak Şükrü Genç’in talimatı üzerine hareket eden korumalar, Selçuk Kabil’i sıkıştırarak görüntüleri almak istedi. Kabil, gazeteci olduğunu söyleyip görüntüleri vermek istemeyince korumalar tarafından tartaklandı. Sarıyer Güncel’in muhabirini tesadüfen olay yerinden geçen kuzeni Namık Korkmaz ve arkadaşları korumaların elinden zorla aldı.

Öte yandan Sarıyer Güncel Gazetesi, yaptığı haberde gizli görüşme ile ilgili elinde görüntülerin olduğunu ve bunu yayınlayacağını yazdı.

Kaçak Plaza şaibeli iddialara konu olmuştu
Hatırlanacağı üzere Kaçak Plaza ile ilgili şaibeli iddialar ortaya atılmış ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz ile birlikte 8 meclis üyesi Şükrü Genç’e tepki göstermişti. Ve Şükrü Genç CHP’li meclis üyelerinin bu muhalefeti üzerine meclisi toplayamamıştı. Yıllardır yasallaştırılmak istenen Kaçak Plaza’nın önümüzdeki günlerde Sarıyer Belediye Meclisi’ne gelmesi bekleniyor.

Sarıyer Belediyesi ise dayak olayını başka bir yöne çekerek belediyenin gözetlendiğini iddia etti. Belediyenin Salı günü saat 16.00 civarlarındaki güvenlik kamerası görüntülerini açıklayıp açıklamayacağı ise merak konusu oldu. 

Sarıyer Manşet Gazetesi olarak Sarıyer Belediyesi’nin gazetecilere karşı sergilediği bu tavrı kınıyoruz.

Bu haber toplam 1087 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

6 Yorum