1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye suçu halka attı!
Belediye suçu halka attı!

Belediye suçu halka attı!

Yaptığı açıklamayla “Sarıyer Kart” skandalını bir türlü kabullenmeyen Sarıyer Belediyesi suçu bu kez vatandaşa attı

A+A-

Sarıyer Kart neden boş çıktı?

Sarıyer Belediyesi yaptığı açıklamada “Halk bilgilendirilmişti” denildi ancak kartla birlikte gönderilen bilgilendirme yazısına göre belediyenin açıklaması tamamen ters düştü.

Sarıyer Belediyesi’nin maddi durumu yerinde olmayan binlerce aileyi marketin kasasından nasıl geri çevirip, mahçup ettiğini  ‘Sarıyer Kart’ın nasıl boş çıktığını ilk kez yine ilçenin tek özgür yayın organı olan Sarıyer Manşet Gazetesi gündeme getirdi. Haberimizden sonra açıklama yapan Sarıyer Belediyesi kartların neden boş çıktığını anlatmaya çalıştı. Açıklamada bu kartların üç ayrı kart şeklinde olduğu belirtilirken,  halkın bu konuda bilgilendirildiği yönünde bilgiler verildi. Ancak belgelerde sunacağımız gibi halk tamamen yanlış bilgilendirilmiş.

Belediyenin açıklaması
Sarıyer Kart projesi yardım amaçlı karttan ibaret değildir. Bu proje üç ayrı kart şeklinde tasarlanmıştır.  Bu kartların ilki Sarıyer Sosyal Yardım Kartıdır. Kartların ortak özelliği Sarıyer’li olmanın avantajlarından, anlaşma yapılacak kurumlardan indirimli alışveriş imkânlarından yararlandırmasıdır ve aynı zamanda Sarıyerli olma bu nedenle hemşeri olma bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasıdır. Proje kapsamında basılan ve bir miktarı dağıtılan kart kredi kartı değildir. Söz konusu kart çeşitli nedenlerle belediyeden yardım alan vatandaşlar tespit edilerek hazırlanmıştır. İhtiyaç sahiplerine verilecek Sosyal Yardım Kartı’na, belediyemiz tarafından para yatırılacaktır.  Belediyemiz sınırları içinde ihtiyaçlar değişken olup, asker ailelerine yapılan yardımlar ve ilköğretim öğrencilerine belediyemizce verilecek burslar ve benzeri sosyal yardımlar bu kart aracılığıyla dağıtılacaktır. Bu kart sahipleri kartı ancak para yüklendiğinde kullanabilecektir. Yüklenen parayı ihtiyaçlarını gidermek amaçlı alışverişlerde kullanacaklar ve aynı zamanda anlaşmalı kuruluşlardan indirimli alışveriş de yapabileceklerdir.  Kartın tanıtımı ve reklamı, yardım kartı olması sebebiyle yapılmamıştır. Bu kartın dışında proje kapsamında iki kart daha olacaktır.  Sosyal Yardım Kartı’na nakit akışı, planlanan diğer iki kartın hayata geçirilmesi ile en kısa sürede sağlanacaktır. Bu hususta kart sahipleri bilgilendirilmiştir. Kaldı ki; ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapmakta olduğumuz yardımlarımız kartın uygulamaya geçmesini beklememektedir.  Sarıyerli vatandaşlarımız hiçbir surette mağdur edilmemiş olup bu konudaki yardımlarımız bu güne kadar devam etmiş ve halen de devam etmektedir.

Sarıyer Manşet Gazetesi olarak mağdur Sarıyer halkı adına şu soruları sormadan da edemiyoruz!
-Açıklamada “Bu kartların ilki sosyal yardım kartıdır” deniliyor. Yaklaşık bir ay önce gönderilen bu sosyal yardım kartlarının içinde ne yazıyor?

-Yine “Halk bilgilendirilmiştir” deniliyor. Peki, bilgilendirilmiş diye iddia edilen halk neden anlaşmalı markete akın etti?

İşte Sarıyer Belediyesi’nin Sarıyer Kartla birlikte gönderdiği yazıda halkı nasıl bilgilendirdiği ve açıklamasıyla nasıl ters düştüğünün belgesi:NOT: Sarıyer Manşet Gazetesi olarak belgelerle yayın yapmaya ve halkı en iyi şekilde bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bazı gazeteler gibi mağdur olan halkı dinlemeden, sadece tek taraflı olarak belediyeyi haklı çıkartma çabası içine ise hiçbir zaman girmeyeceğiz. Sarıyer Manşet Gazetesi Sarıyer halkının gazetesidir. Objektifliğinden, özgürlüğünden ve tarafsızlığından hiçbir şekilde ödün vermeyecektir. 

Bu haber toplam 670 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT