1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye personeli seçim mesaisinde!
Belediye personeli seçim mesaisinde!

Belediye personeli seçim mesaisinde!

Belediye çalışanları neredeyse tüm mesailerini CHP’nin seçim irtibat bürolarında harcıyor.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye personelinin büyük çoğunluğunu ve araçlarının büyük bir bölümünü seçim kampanyasında kullanıyor. Bazı belediye çalışanları mesaisinin tamamını Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde harcarken, bazıları da tüm gün Şükrü Genç’le birlikte seçim kampanyasında çalışıyor.

 

Tüm ödemeler özel kalemden!

Seçim kampanyasının tüm giderlerinin belediyenin kasasından ve Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden yapıldığı belirtiliyor. Şükrü Genç’in Ortaköy’deki inşaat şirketinde oğlu Alican Genç’e kurdurduğu korsan bir internet sitesine de her ay belediyenin Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden yüklü miktarda ödeme yapıldığı gelen bilgiler arasında. Orada kimlerin çalıştığını, nereden maaş aldıklarını ve yine belediyedeki serverlarda hangi yayınların yapıldığını ayrıntılı bir şekilde yazacağız. 
 
Ayrıca Genç’in Sarıyer Belediyesi’nin resmi web sitesini de siyasi propaganda aracı olarak kullanması Sarıyerlilerden tepki topluyor. Tüm siyasi toplantıların burada yayınlanmasına teki gösteren Sarıyerliler, “Belediyenin tüm olanaklarını seçim kampanyası için kullanıyor. Personelin mesai saatleri içerisinde CHP’deki seçim irtibat bürolarında çalışması etik değil. Zabıtaların pankart asması suçtur. Sarıyerlilerin parasıyla maaş alanlar belli bir partiye çalışamaz” diye konuştular.
 
Sarıyerliler Belediyenin kanyaklarını seçim çalışmalarında kullandığı için Şükrü Genç hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.
 

- Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde kimlere ne kadarlık faturalar kesiliyor? 


- Belediyeye hiçbir iş yapılmadan hayali dosyalar hazırlanarak kimler suç işliyor?


- Okul boyama ihalesi neden apar topar yapıldı? Daha iş yapılmadan 2 milyon TL’lik ihalenin ödemesi yapıldı mı? 

 

- Hangi ihale nereye adrese teslim edildi? 


Ayrıntılar geliyor….
Bu haber toplam 2721 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum