1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye Meclisini çocuklar yönetti
Belediye Meclisini çocuklar yönetti

Belediye Meclisini çocuklar yönetti

“20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" nedeniyle Sarıyer Belediye Meclis Toplantısı’nı çocuklar yönetti.

A+A-

Sarıyer Belediye Meclisi’nin Aralık ayının ilk toplantısına öğrenciler başkanlık etti. Fahrettin Aslan Ortaokulu Okul Meclisi Başkanı Sena Buse Ok, Meclis Başkan Yardımcısı Nazlıcan Dülger ve Meclis Üyesi Yunus Emre Kılınç, “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü" nedeniyle toplantıyı yönettiler. 

Grup toplantılarını gezdiler
Fahrettin Aslan Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Arife Toprak eşliğindeki öğrenciler, belediye meclis çalışmalarını yerinde incelemek, yerel yönetim çalışmalarını gözlemlemek için Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ne gelerek, Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin grup toplantılarını ziyaret edip incelemelerde bulundular. 

Çocukları gülümseten yoklama 
Meclis Başkanvekili Hüseyin Coşkun’un da yardımıyla Sarıyer Belediye Meclisi’nin Aralık Ayı ilk oturumunu yöneten öğrenciler bir hayli heyecanlıydı. Öğrenciler önce yoklama aldılar ancak yoklama sırada Şükrü Genç salonda yoktu. “Şükrü Genç”in adı geçtiği sırada AK Partili Hüseyin Coşgun’un  “Yok o hiç gelmiyor” sözleri öğrencileri gülümsetti.  

Çocuklardan meclis üyelerine eleştiri
Meclis üyelerinin telefonlarıyla meşgul olmasını eleştiren bir öğrenci, “Gördüğümüz kadarıyla teknolojinin esiri olmuşsunuz” dedi. Bir öğrenciyse toplantının sonunda “O kadar zaman geçti birçok konuya değinildi ancak çocuk haklarına hiç değinilmemesini çok garipsedik” diye eleştirdi. 

Başkan Genç: Çocuklar haklarını biliyor
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çocuklar haklarını biliyor, önemli olan biz büyüklerin de bilmesi” dedi. Fahrettin Aslan Ortaokulu Okul Meclisi üyelerinin ziyaretinden duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Eğitimin yaşı, başı ve sonu yok. Önemli olan ders alabilmek. Bizi ziyaret edip grupları teker teker ziyaret ederek meclisimizi yönettiğiniz için teşekkür ederim. Bizi çok mutlu ettiniz. Arkadaşlarınıza sevgilerimizi gönderiyoruz.”

Daha sonra Belediye Başkanı Şükrü Genç, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Çelik ve CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek’le birlikte çocuklara ve öğretmenlerine çiçek ve hediye takdim ettiler. 

 

Bu haber toplam 3801 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT