1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye işçileri zor günler geçiriyor
Belediye işçileri zor günler geçiriyor

Belediye işçileri zor günler geçiriyor

Sarıyer Belediyesi'nde taşeron firmalar üzerinden çalışan işçiler yaklaşık 2 aydır maaşlarını alamıyor.

A+A-

 

Faturalarını ve ev kirasını ödeyemeyen işçiler zor günler geçiriyor.
 
Sarıyer Belediyesi’nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan 1200’e yakın işçi yaklaşık iki aydır maaşlarını alamayınca ekonomik olarak zor durumda kaldılar. Parası olmadığı için faturalarını ödeyemeyen birçok kişinin elektrik ve suyu kesildi. Kimi ise kirasını ödeyemediği için ev sahibi ile kötü oldu.
 
“Ekmek alacak para bulamıyoruz”
Aldıkları maaşla ayın sonunu bile zor getirdiklerini söyleyen işçiler, “Zaten aldığımız maaşlarla zor geçiniyoruz. Maaşlarımızı da alamadığımız zaman iyice sefilleri oynuyoruz. İki aydır belediye taşeron firmalara ödeme yapmıyor. Durum böyle olunca biz de maaşlarımızı alamıyoruz. İşe gelmek için bazen yol parası bulamıyoruz. Eşimizden dostumuzdan 10-20 TL borç para alıp eve ekmek alıyoruz. Bazı arkadaşlarımız faturalarını ödeyemediği için elektrikleri ve suyu kesildi. Birçoğumuz ev kiramızı ödeyemediğimizden ev sahipleriyle kavga etti. Başkan bizim sorunumuza el atsın çok zor durumdayız” diye konuştular. 

Herkes sefalet içinde 
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan mağdur işçiler, sorunlarını dile getirdiği için Sarıyer Manşet Gazetesi’ne teşekkür ederek, “Sizden başka kimse sorunumuzu dile getirmiyor. Diğer gazeteler belediyede her şey güllük gülistanlıkmış gibi yansıtıyorlar. Başkanın yanındaki birkaç kişinin dışında herkes sefalet içinde. Biz maaşlarımızı alamadığımız için akşam evimize iki tane ekmeği nasıl götüreceğimizi düşünürken, belediye başkanı konserlerle, balık ziyafetleriyle şov yapıyor. Çocuklarıyla, arkadaşlarıyla bizim paramızla yurtdışına maçlara gidiyor. Hakkımızı helal etmiyoruz” diye konuştular. 
 

NOT: Sarıyer Manşet Gazetesi olarak Sarıyer için emek veren işçilerimizin bu zor durumunu gündeme getiriyor ve CHP İlçe Başkanlığı başta olmak üzere diğer siyasi partileri de emekçi işçilerin bu sorununa karşı duyarlı davranmaya davet ediyoruz.

Bu haber toplam 3418 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum