1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye bu kez de muhtarları mağdur etti
Belediye bu kez de muhtarları mağdur etti

Belediye bu kez de muhtarları mağdur etti

Sarıyer’in tarihindeki borç rekoru ile büyük bir ekonomik darboğaza giren Sarıyer Belediyesi’ndeki ekonomik kriz bu kez de muhtarları vurdu.

A+A-

Belediyenin taşeron firma üzerinden Sarıyer’deki muhtarlara her ay ödediği 1200 TL maaşlar ödenmedi. Maaşlar ödenmeyince muhtarların hesapları alt üst oldu. 

Konuyu Sarıyer Manşet ile paylaşan bazı muhtarlar mağdur olduklarını söyledi. Seslerini duyurmak isteyen muhtarlar çalıştırdıkları sekreterlerine karşı zor durumda olduklarını belirterek, “Belediyeye güvenip sekreter çalıştırmaya başladık. Kimi muhtar da bu ödemeye güvenip kredi ile araba aldı. Zaten maaşlarımız belli. İkametgâhları da artık Nüfus Müdürlüğü veriyor. Artı bir gelirimiz yok. Bu yüzden başkanın sözünde durup sonuna kadar bu yardıma devam etmesi lazım. Seçime 4 ay kala bizi böyle zor durumda bırakması doğru değil. Bir de aday olmazsa ödemeleri tamamen keseceğini duyduk. Umarız bu doğru değildir. Aday olur ya da olamaz bu partisiyle kendi arasındaki sorundur. Muhtarları ilgilendirmez. Bizler sadece mağdur edilmek istemiyoruz” diye konuştular. 

Öte yandan taşeron firmanın yetkililerinin de belediyeden yüklü miktarda alacaklarının olduğunu bunu aylardır tahsil edemediklerini ve böyle giderse muhtarlara ödeme yapamayacaklarını söyledikleri belirtildi.
Bu haber toplam 5331 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

8 Yorum