1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Belediye 2010'da umut vermedi
Belediye 2010'da umut vermedi

Belediye 2010'da umut vermedi

Büyük sözlerle seçim kampanyası gerçekleştiren ve Sarıyerliler için adeta bir umut ışığı olarak görülen Şükrü Genç ikinci yılında da beklenen ışığı yansıtamıyor.

A+A-

Sarıyer Belediyesi 2010 yılında da Sarıyerlilerin beklentilerine cevap veremedi. Büyük sözlerle seçim kampanyası gerçekleştiren ve Sarıyerliler için adeta bir umut ışığı olarak görülen Belediye Başkanı Şükrü Genç ikinci yılında da beklenen ışığı yansıtamıyor. 2009’un sonlarında yaptığı açıklamalarda “Toparlandık, 2010 Sarıyer için muhteşem bir yıl olacak. Tüm Türkiye Sarıyer’i konuşacak” diyen Başkan Genç, 2010 yılı biterken bu açıklamalarını destekleyecek önemli bir atılım yapamadı. Türkiye çapında sadece Eczacıbaşı’na sağlanan rant iddialarıyla konuşulan Sarıyer Belediyesi rutin hizmetlerin dışına çıkamadığından gelecek için ise umut vermiyor.

Yaptığı haberlerle Sarıyerlilerin adeta sesi ve kulağı haline gelen Sarıyer Manşet Gazetesi, 2010 yılı biterken Sarıyer Belediyesi’nin çalışmalarını değerlendirdi. Neredeyse ikinci yılını dolduran Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in verdiği sözler ve Sarıyerlilerin beklentileri kapsamında yaptığımız değerlendirmede açılışı yapılan 2 tane semt konağının dışında “İşte Sarıyer Belediyesi’nin dev hizmeti” denilebilecek herhangi bir proje yok. 

Mülkiyet sorununda gelişme yok!
Sarıyer’de kangren haline gelen mülkiyet sorunu hakkında göze çarpan önemli bir adım atılmazken, özellikle Derbent, Maden Dereiçi, Pınar, Armutlu gibi mahallelerde bu sorun daha da ilerlemeye başladı. Mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşlar ise ilerleyen dönemde neredeyse ikinci yılını dolduran Başkan Genç’ten verdiği sözleri tutarak sorunlarını çözmelerini umutla bekliyor.

Balıkçılar çarşısı yapılmadı!
Sarıyer’in balıkçıları 2010 yılını da Zabıta Müdürlüğü’nün izniyle işportacı olarak geçirirken, hazırlanan projelerin ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne takıldığı belirtildi. Sarıyerliler ise balıklarını 2011 yılında söz verilen o modern çarşıdan almak istiyor.

Zekeriyaköy’deki spor vadisi unutuluyor mu?
Başkan Genç, Sarıyer Spor Kulübü için Zekeriyaköy’de yapacağını söylediği tesisleri henüz yapamadı ve bu konuda henüz önemli bir gelişme yok.  Sarıyer’e gönül verenler biran önce bu tesislerin yapılmasını bekliyor.

Dereiçi’nin su sorunu çözülmedi!
Seçim öncesinde “Gerekirse sizinle berber gidip Büyükşehir Belediyesi’nin önünde yatıp sizin sorunlarınızı çözeceğiz” dediği halde Maden Dereiçi sokağı 2 yılını da Başkan Genç’le birlikte susuz ve kanalizasyonsuz geçirdi. Dereiçi sakinlerini bu sefer umutlarını 2011 yılına bağladı.

Ekibini oluşturamadı
Seçim öncesinde halkın belediyesini kuracağız diyen Başkan Genç, 2 yıl oldu ama halen o belediyeyi kuracak ekibini oturtamadı. 1 yılda 4 başkan yardımcısının istifa ettiği ve 3 özel kalem müdürünün değiştiği Sarıyer Belediyesi, Başkan Genç’li ikinci yılını doldurmaya yaklaşırken hizmetlerinden ziyade belediyedeki değişiklikleriyle konuşulmaya devam ediyor. Müdürlük ve başkan yardımcılıklarıyla ilgili daha da değişikliklerin yaşanacağı muhtemel gibi görünüyor.

Halkçı Başkan imajı zayıflıyor!
Zekeriyaköy’deki Eczacıbaşı ve Çiller arazilerindeki plan tadilatlarıyla büyük tepki çeken Başkan Genç’in halkçı başkan imajı giderek zayıflıyor. Bunun en büyük nedeni ise bu projelere gösterdiği önemi gecekondu mahallerine vermemesi olarak görülüyor. 2011 yılında Başkan Genç’in bu mahallere giderek artık çözüm odaklı somut projelerini ortaya koyarak zayıflayan halkçı başkan imajını geri kazanmasını diliyoruz.

Birçok konuda Tülün’ü taklit ediyor!
Eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün’ü yaptığı konserler ve kültürel etkiliklerle eleştiren Başkan Genç, bu noktada da aynı yolu izlemeye devam ediyor. Birçok çalışmasıyla da “Yusuf Tülün’ü taklit ediyor” eleştirilerine maruz kalan Başkan Genç’in 2011 yılında kendine özgü kalıcı projelerini de ortaya koyması gerekiyor.

Bu haber toplam 738 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT