1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Bebek Pudralanmalı Mı
Bebek Pudralanmalı Mı

Bebek Pudralanmalı Mı

Bebeğinizin günlük bakımının önemli bir bölümünü onun temizliği oluşturur.

A+A-

Bebeğinizin günlük bakımının önemli bir bölümünü onun temizliği oluşturur. Yeni doğan bebeğin cildi yumuşak ve duyarlıdır? Peki by kadar hassas cilde sahip bebeğiniz pudralnmalı mıdır? Kadin.com aracılığla sizlerle.

Bebek Pudralanmalı Mı?

Bebek pudrası denildiğinde eminiz ki şöyle bir geçmişe gidip gelmişsinizdir. Çok uzun yıllar özellikle sıkça isilik ya da pişik problemi yaşayan bebeklere ya da yetişkinlere herkesin ilk tavsiyesi pişik olan bölgenin pudralanması olmuşken yeni bir dönem ile artık bunun oldukça zararlı olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Pudranın içinde bulunan partiküllerin havada asılı kalmasının insan bünyesini açısından oldukça zararlı olduğunu savunan uzmanlar pudra kullanımının doğru bir tedavi yöntemi olmadığını dile getiriyor.

Pudranın Zararları

Uzun süredir yapılan araştırmalar sonucu pudranın içinde bulunan partiküllerin havada asılı kalmasının hem bebeğin hem de yetişkinlerin sağlığını olumsuz yönde etkilediği dile getirilmektedir. Havada asılı kalan pudra içindeki başta solum yolu enfeksiyonları olmak üzere birçok rahatsızlığa sebebiyet vermektedir. Özellikle bebeklerin alt değiştirme esnasında temizlenmesinin hemen ardından pudralanması ile isilik ve pişiğin önlenebileceğini düşünen ebeveynlerin bu haberden sonra bu işlemden vazgeçeceklerine eminiz. Pudra yapısı itibarı ile gözenekleri tıkayarak nefes almasını engellediğinden cilt sağlığı açısından da olumsuz etkilere sahiptir.

Pudra Yerine Neler Yapılabilir

Sıcak havalarda bebeğinizi kalın giysilere bürümek yerine mevsimlik giysiler giydirmelisiniz. Bebeğinizi sıkacak ve terletecek kadar dar olan giysilerden kaçınmalı, cildinin nefes almasını sağlamalısınız. Özellikle bebeğinizin kıyafet seçimlerinde ucuza kaçmamalı, az ama öz almayı ilke edinerek %100 pamuklu ürünleri tercih etmelisiniz. Bebeğinizin en çok pudralanma ihtiyacı dışkılama ile bağlantılı olarak popo bölgesinde olacağından özellikle bu bölgeyi sık sık bir pamuk ve ılık su yardımıyla temizlemeli ardından uygun bir krem sürmelisiniz. Bebeğinizin altını tamamen pisletmesini beklemeden sık aralıklarla mutlaka altını değiştirmeli ve altının ıslak ya da kirli kalmamasına özen göstermelisiniz.

Bebeğinizi pişikten korumak için pişik olmasını beklemeden önce önleminizi almalısınız. Özellikle ıslak mendillerden sonra kullanılan pudralar bebeğinizin kıvrımlarına yapışıp toplanarak sürtünme yolu ile pişik oluşumuna sebebiyet verecektir. Bebeğiniz pişik ya da isilik olmadan doğru kremleri kullanmanız önemlidir. Bir kez pişik ya da isilik olması ne yazık ki bu durumu tekrarlanmasına olanak sağlayacaktır. Eviniz yüksek bir ısıya sahipse ya da sobalı bir evde yaşıyorsanız mutlaka bebek cildine uygun nemlendiriciler düzenli olarak kullanılmalı.

Bebeğinize ve bakımına dair herşey için kadin.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Bu haber toplam 1659 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT