1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BAŞKANIN ADAMLARI - 5
BAŞKANIN ADAMLARI - 5

BAŞKANIN ADAMLARI - 5

Özlem Genç yazdı...

A+A-
Yeniden seçilemeyecek başkanın adamlarını saymaya devam edelim. Bunların hepsimi tuhaf diyeceksiniz, hasodacı ver coşkuyu, rızasız, şükürsüz, aşk, mor çarşaf yağcı, üflem, timuçin tırsak, nefilim beyazgötür, tombalacık halime, nazlı cloud,alçaklara kar yağıyor tutamadınmı, Alicenap kanuninin babası, zübük bakan, baldız, gözleme bu karakterlerin ve dahalarının hepsimi tuhaf mesala gülen adamın casusu kavacık hepsimi ya elbette görevlerini başarı ile yapanlarda var.
Beledi ilinin ilinin imamı mesela eğilim yoklamasında yoklananlardan biridir. Çalışmaları her beledili tarafından beğenilir. Bununla beraber masanın üzerinden süpürülerdendir. Pirestiji yerlere serilse onurla ve gururla partisine hizmete devam etmektedir. Beledide  karşılığı olmasa da beyin oğlunda karşılığı vardır be beyinoğlunun ilinde bir sokağa onun adı verilmiştir. İmam Adnan sokak.
 
Mesela beledi ilinin bütçesi için yapmadığı fedekarlık kalmayan hatta ve hatta kişiliğinden bile ödün veren aç bakan.  Bu aç bakan mutlak bir sadakatle ulu şükürsüzüne hizmet etmektedir. Tatlı dil ve bir bardak çay yılanı deliğinden çıkarır en büyük hayat felsefesidir. Onunda imam adnan gibi haramla işi olmaz.
------
 
Seçimlerden önce bir ara verelim seçimden sonra devam ederiz. Daha gözleme konusuna hiç girmedik mesela. Kendimle ilgilide. Birçok şey anlatacağım. En çok da başgunla yaşadığımız anılar okunacaktır sanırım…
 
BU CUMHURİYETİ HIRSIZLAR KURMADI HIRSIZLAR KURTARAMAZ.
 
KARAVEZİR DE BENZERLERİDE, BENZEMEYE ÇALIŞANLARI DA, ESKİ ORTAKLARI DA PATAGONYA TARİHİNİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERİLECEKTİR. BUNUDA ÜLKENİN KENDİ DİNAMİKLERİ YAPACAKTIR.
---------
 
Sürçü lisan ettikse affola. Birler yedi, yediler kırk ola. 
Beledi cümlesine nur olabildikse ne mutlu bana.
Deniz feneri de, el feneri de yok ola.
Dünyayı güzellik  kurtara.
 
ÖZLEM GENÇ 
Bu haber toplam 2137 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT