1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BAŞKANIN ADAMLARI - 4
BAŞKANIN ADAMLARI - 4

BAŞKANIN ADAMLARI - 4

Özlem Genç yazdı...

A+A-
Başkanın adamlarından kanuninin babası Alicenap efendi %7,5 lakabıyla anılır aslında. Lakabı çalışma arkadaşı ile arasında belirlenmiş katsayıdan kaynaklanmaktadır. Bu katsayı uygulaması yerleşmiş bir gelenektir, geleneğe uymayan kadroya giremeyeceği gibi geleneği bozanda hemen kadro dışı kalır ilk 11 e asla giremez.   Şükürsüz Yeni sarayda ona da bir oda yaptıracakmış. Has odacı ver coşkuyu ile aynı katta ve ve aynı koridorda olması bekleniyor.
 
Başkanın adamlarından Timuçin tırsak; bir akşam çalıştığı gazeteden neden atıldığı cümle alem tarafından bilindiği halde yalnızca kendisi bilmemektedir. Face de ‘seçim senin’ yazdığından anlaşılacağı üzere parti, partililik, partinin örgütü falan hak getire onlar kim ki. 
 
Başkanın bu adamlarına göre; 
Seçim senin
Zafer Senin 
Yenilgi Engelleyenlerin
Söz senin
Kavga mızıkacıların
Uşak senin 
Yalak senin
İhale senin
İmar senin
Ayazağa senin
Oy senin
Yol senin 
Yolsuzluk senin
Su senin taşkın Allah’ın
Belediye senin, Sarıyer senin 

Muhteşem Süleyman’ın muhteşem yılları halt etmiş yanında. Bir farkı var Şükürsüzün oğullarının, babalarının koltuğunda gözleri yok kelle sağlam yani. lakin bu çocukların diğer bütün koltuklarda gözü var. Saldırganlıkları kara vezirin saldırganlıkları ile boy ölçüşebilecek kadar fütursuz. Yüce seçicinin temsilcisini bile tanımazlar. Gerçi yüce seçicinin temsilcisinin seçimlerden hemen sonra Şükürsüzün talebi ile kellesinin urdurulacağı tüm beledi halkı tarafından konuşulmaktadır ya oda başka bir konu. 
Rızasız ne demişti bir önceki seçimlerden sonra halk meclisi üyesi Nevruz ateşine? – biz seçimleri parti oyuylamı kazandık. Seçimleri biz kazandık parti neki.-

Patagonya'da son günlerde tüm dış güçler ve içerdeki ihtiyar heyeti kara vezire ve karavezirin partisi kara partiye karşı güç birliği içerisindeler. Bu duruma halk arasında ve siyaset dilinde konjonktür denmektedir. Bu konjonktür öyle sihirli bir şeydir ne varlığı nede yokluğu belli olur ve konjonktürün akıntısına kimse karşı koyamaz.
Bu günlerde de şükürsüz ve ekibi parti oylarını önemsemeseler de konjonktür gereği epeyce şişkin bir parti oyu alacaklar lakin bu bile seçimleri kazanmasına yetmeyecek. 
Bu durumda onurlu bir insan olmanın gereği olarak harakiri yapacağını düşünebiliriz.
Bir diğer husus kara vezirin eski ortağı, yeni can düşmanı, Şükürsüzün kankası, gülen insanın davranışları diğer cem aati de Şükürsüzden yana olmaya mecbur bıraktı. Bu etki tamamen cemaatseldir. Irksal değildir.

Yüce seçici ülke ve teşkilat biraz demokratikleşsin diye halk meclisini belirlerken bu konuda tek seçici teşkilatın baronları ve baronesleri olmasın diye bir eğilin yoklayacağız (bu sözün isim babası mor çarşaf yağcı dır) çalışması yaptırdı. 4000 e yakın teşkilat çalışanı irade belirti halk meclisinin yarısı bu oylarla belirlendi. Biz öyle sanmışız. Şükürsüz Demokrasi de ne be dedi. Aynı Ağanın oğlunun televizyonda yaptığı gibi elinin tersiyle masanın üzerindekileri bir süpürdü çöpe attı ki. Masanın üzerinden düşen seçilmişler- eğilin yoklayacağızın ne manaya geldiğini işte o an anladılar lakin iş işten geçmiş yoklama bitmişti.

BU CUMHURİYETİ HIRSIZLAR KURMADI HIRSIZLAR KURTARAMAZ.
KARAVEZİR DE BENZERLERİDE,BENZEMEYE ÇALIŞANLARI DA, ESKİ ORTAKLARI DA PATAGONYA TARİHİNİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERİLECEKTİR. BUNUDA ÜLKENİN KENDİ DİNAMİKLERİ YAPACAKTIR.
 
 
ÖZLEM GENÇ
Bu haber toplam 2169 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT