1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BAŞKANIN ADAMLARI - 3
BAŞKANIN ADAMLARI - 3

BAŞKANIN ADAMLARI - 3

Özlem Genç yazdı...

A+A-
Yakında koltuğunu bırakmak zorunda kalacak başkanın adamlarından Nefilim Beyazgötür; 10 yıl kadar belediye ilinin dışında bir lokantada ( hikayenin yazarının lokanta takıntısı var diyeceksiniz.  Yoooo yooo yazarın değil başgunun yemeye takıntısı olduğu için sanırım etrafında çok sayıda lokantacı, garson var ve onlara yetki veriyor.
 
Arkadaşlar servis yapmayı ve hizmeti iyi bildikleri için görevlerini ince işçilikle ve itina ile yapar servis ederler) müdürlük yaparken bankamatik memur olarak memuriyetini icra etti.  
 
Bu nefilim beyazgötür gibi bankamatik  memur o kadar çok ki buna birde bankamatik işçi, taşaron işçi, altına araba verilen  yalakları da sayarsak bunların sayısı 100 ü bulur. Ha biri geçenlerde göğeçekildi, Allah rahmet eylesin.
 
Neyse bu beyazgötür fena götürür, dayanamaz amirlerini de götürür. En yakın arkadaşı Yellerle gelen Nazlı cloud. Bu ikili çok iyi anlaşırlar, birbirlerini çok severler. Yedikçe şişer şiştikçe yerler. Nazlı hanımın Aylık bütçeleri şöyledir. Ayda 23 000 tl lik kebap fişi,
 
Ayda 490 kg kuru pasta, 
 
Senede 30 000 liralık balık ekmek. 
 
Maaşını sormayın kimse bilmiyor.
 
Bunun dışında beyazgötür özellikle ihaleleri zamanında yapmaz ki, birçok şeyi doğrudan alsın doğrudan almak işleminde kişiler ile bire bir görüştüğünüz için yaptığınız işi daha faydacı ve daha sonuç alıcı yapabilirsiniz. 
 
Yeşil renklerden sorumlu olan kişi Yüce Aşk’ın yardımcısı Alçaklara kar yağıyor tutamadınmı  nın   asıl patronu olan ve aynı zamanda Aydın kişinin de başını yiyen Alicenap kişi Kanuninin babası. Bunlar toplamında müthiş bir kadro oluştururlar. 
 
---- selam Alicenap kanuninin babası.
 
---- selam dost insan Tutamadın mı. Tombalacık Halimem nasıl. 
 
----  iyiler hamdolsun nazlı nazlı salınır Yüce başgunun ve Yüce Aşkın sularında.
 
---- şu son ihalede bizim fiyatımız biraz yüksek kalıyor. Tek kişilik salıncak 20 tane, çift kişilik salıncak 5 tane. Tek kişilik salıncağın fiyatını 10 liraya düşürelim, çift kişilik salıncağın fiyatını 100 liraya çıkaralım böylece biz ihalede alçak kalırız. İşi yaparken sen de tek kişilik salıncaktan 5 tane çift kişilik salıncaktan 20 tane yaptırırsın. Birde biz şu yeşilleri sulayacağız diye iş aldık ya sizin su tankerlerini gizliden ver de onla sulayalım yoksa nasıl kazanacağız seçimleri. Hem birazda siyaset yapalım zor değil ya bir soldan tuz, biraz liberalizmden biber, biraz anket sonucu ohhhhhh alsana siyaset ha birazda yüksen oktavdan ve yüksek perdeden konuştu mu aha seni herkes dinler aga.

ÖZLEM GENÇ
Bu haber toplam 2866 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT