1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. BAŞKANIN ADAMLARI - 2
BAŞKANIN ADAMLARI - 2

BAŞKANIN ADAMLARI - 2

A+A-
ÖZLEM GENÇ YAZDI...

Başkanın adamlarından imaj maker i (Üflem) Türk milletini hiç tanımadan Fransız aksanıyla Belediyelileri tanır. İmaj yaratma kabızı bir kadın olduğu halde başkan onu hiç yanından ayırmaz. Hikmetinden sual olunmaz. Burada sorulması gereken asıl soru bu başkanın adamlarının ne kadar partili oldukları ya da ne kadar partiye katkıları olup olmadığıdır. Partili olmak çok kutsiyeti olan bir şey olmamakla beraber, parti egemenleri tarafından bir kutsiyet atfedilerek buradan bir hainlik ve hainler manzumesi çıkartılmak sureti ile iktidar gücü yaratılır.
 
Üflem camdan balonlar yapmakta maharetlidir. Uzun kamışların ucundaki eriyik cama üflerken kabızlığını unutur ve unutturur. 
 
 
Günlerden bir gün tam böyle seçimler yapılacak vatandaş Zekeriya, köyünden çıkar, başkanın eş başkanlık binası olan imar binasında eş başkan Aşk’ın hükümranlığından içeri korkarak girer kapıda güvenlikler yolunu çevirir. 
 
--- nereye böyle beyefendi?
 
--- imara, imar durumu soracaktım.
 
--- yo böyle olmaz. Yüce Aşk’ın talimatları var öncelikle arabanızı dışarı bırakın. Sonra siz vatandaş değilmisiniz?
 
--- evet vatandaşım rey veren, vergisini veren vatandaş.
 
--- olmadı yine olmadı. Eş başkanımız Yüce Aşk’ın sarayında vatandaş saati uygulaması var. 
 
--- o ne ya vatandaşın saati mi olur. Bunlar seçim zamanlarında hep vatandaşa hizmet için varız. El ele hizmete. İşimiz gücümüz vatandaşa hizmet demezler mi ben mi yanlış hatırlıyorum.
 
--- evet efendim fakat Yüce Aşk sizin için çalı ıyor. Gürültü olunca rahatsız oluyor. O nedenle siz sadece saat 2 ile 4 arasında gelin.
 
Aynı anda Yüce Aşk’ın saray odasında yeni Sarayın planları ile ilgili çalışma yapılmaktadır.
 
---- sayın başgan Yeni yeşil dev Sarayın inşaatına devam edemiyoruz.
 
---- olmaz olmaz neden devam edemiyoruz yüce başgun.
 
--- finansımız yeterli değil başgan.
 
--- ama başgilotom bunu tamamlamamız lazım. İzdivaçhane yi tamamlamamız lazım. Biliyorsun yüce seçici temelimizi attı ayıp olmasın başgun.
 
--- bişey olmaz başkilatom yüce seçiciye etki eden etkili abiler ve abla irisi bu seferde işimizi halletti sezdin mi. Face in Bahattin i varsa bizimde Abdullah gönüllü bahattinimiz var sen keyfine bak sarayımızın dekorasyonunu hazırla başgan.
 
Öyle diyorsun ama halk arasında beni zübük bakanla aldattığın beni kandırdığın  ve yeni saraydaki yeni has oda için ona da sen dekorasyon çalışmalarına başla dediğin konuşuluyor. Başgun.
 
--- yok başkilotom sen işine bak. Eş başkanlıkta bir erkek bir kadın olması lazım biz onla nasıl eş başgan olacaz. 
 
Şimdi küslük ve kavga zamanı değil hep bir arada olmalıyız. Bu kara vezirden ve kara partisinde kurtulmak lazım. Bu günlerde bunları konuşmak hainliktir. Bunlar dış mihrakların işidir Amerikan emperyalizminin, hitler faşizminin ve onun iş birlikçilerinin işidir bu nifak tohumları.
 
--- Ya başgilotom şu Ali Galip Özbakır ın yerini yasalara aykırı yaptırdıkya, yada vatandaş Zekeriya nın köyünde yerinde yapılmamış binaya iskan verip sonra yeniden ruhsat verdik ya ve daha birçok böyle şeyler var ya bunları bir konuşalım da ne yapacağımıza karar verelim başgun.
 
---- yarın konuşuruz başgilotom.
 
ÖZLEM GENÇ
Bu haber toplam 3561 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT