1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Başkandan meclis üyesine hakaret
Başkandan meclis üyesine hakaret

Başkandan meclis üyesine hakaret

Rant iddialarından dolayı perşembe günü CHP Meclis Grubunu toplayamayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Cuma günü de meclisi toplamakta yine zorlandı.

A+A-

AK Parti ve MHP’deki eksiklerle zar zor karar alabildi. 8 CHP’linin meclise gelmemesine sinirlenen Genç, AK Partililere hakaret edince ortalık karıştı.

Perşembe günü Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e tepkili olan 10 CHP’li meclis üyesinin telefonlarını kapatıp meclis toplantısına gelmemesiyle başlayan süreç cuma günkü toplantıda da devam etti. CHP’de iki meclis üyesi ikna edilirken, 8 kişi tüm çabalara rağmen yine toplantıya katılmadı. Zekeriyaköy ve Uskumruköy’deki yüzlerce lüks villanın zemin katlarının ruhsatlandırılması ile ilgili plan notları tadilatları AK Parti ve MHP’den eksikler olunca CHP’nin 14 oyu ile geçti.

AK Partili Coşkun “Gecekondulara yok ama parası olana çözüm var”
Meclis başlarken AK Partili Hüseyin Coşkun soru önergesi verdi. Coşkun önergesinde “Çok bereketli bir haftayı geride bırakıyoruz. Maşallah meclis bu hafta 4 kez toplandı. Paran var ise imar var, ruhsat var, iskân var, çözüm var. İBB kapısına kadar gidip ilçe meclisinde bir günde olağanüstü toplantı dahil olmak üzere karar aldırarak birebir iş takipçiliği de var. Şimdi meclis huzuruna getirdiğiniz Zekeriyaköy ve Eczacıbaşı bunun en güzel örnekleridir. Ama paran yoksa ve gecekondu mahallesinde isen ne imar, ne iskân ne de tapu var. Gecekondu mahallelerinin sorunlarını tespit etmek için komisyon kurup vatandaşı oyalarken ne hikmetse parası olan ve rant vaad eden belli bir zümre için komisyon kurmadan jet hızıyla olağanüstü meclis toplamak istediniz. Çok hızlı kararlar alarak iş bitiriciliğe soyunmaktasınız. Sarıyer’de mülkiyet sorununun çözümü için bol paralı bir zümre mi olmak gerekiyor?” dedi. Coşkun’un soru önergesi meclis başkanlığı tarafından oylandı ama önerge oy çokluğuyla reddedildi.

  MECLİSTE YAŞANANLARI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN  

Canarıkan ile Genç arasında sert tartışmalar
CHP grubu üzerindeki hâkimiyetini kaybeden ve ikinci kez meclisi toplayamayan Belediye Başkanı Şükrü Genç sinirlerine hakim olamayarak AK Partili meclis üyelerine hakaret edince ortalık karıştı. AK Parti’li Canarıkan ile Şükrü Genç arasında sert tartışmalar yaşandı. Canarıkan’ın “8 tane CHP’li meclis üyesinin neden gelmediği büyük bir soru işareti“ sözleri üzerine sinirlenen Şükrü Genç, AK Parti grubuna dönüp “Şaklabanlık yapmayın” dedi. Ayağa kalkan Canarıkan, Genç’in sözünü geri almasını istedi. Genç sözünü geri almayınca Canarıkan “Şaklabanlığı sana iade ediyorum” dedi.

İŞTE O KONUŞMALAR:

Halil Canarıkan: Bu kadar tahammülsüz olmayın Sayın Başkan. Büyükşehir’de bütün önergeler oybirliğiyle kabul edilir.
Şükrü Genç: Sizi Sarıyer tarihe gömecek.
Halil Canarıkan: Göreceğiz Başkan kimi tarihe gömecek.
Şükrü Genç: Hiçbir meclis üyesi sizin davrandığınız gibi davranmıyor. Bırakın Meclis çalışsın.
Halil Canarıkan: Biz grup olarak meclisi çalıştırmak adına buradayız, sizin grubunun nerede?
Şükrü Genç: Şaklabanlık yapmayın.
Halil Canarıkan: Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Kendine gel. Kimse bana şaklaban diyemez, sözünü geri al.
Şükrü Genç: Almıyorum.
Halil Canarıkan: Şaklaban o halde zatıâliniz, Sarıyer Belediye Başkanı olmuşsun şu hale bak yazıklar olsun.

Özbalta’dan şok iddialar, “Pis kokular var”
Cemil Özbalta, Zekeriyaköy ve Uskumruköy’deki yüzlerce lüks villanın zemin katlarının ruhsatlandırılması ile ilgili plan notları tadilatlarıyla ilgili yolsuzlukların olduğunu iddia etti. CHP’den Şükrü Genç, Erdal Sarıgöl ve Gökan Zeybek’i gösteren AK Parti’li Özbalta, “Emininki bu üç kişi dışında diğer meclis üyelerinin bu şaibelerden haberleri bile yoktur. Çok net konuşuyorum, bu olay tamamen duygusal menfaatlere dayalı olarak meclise gelmiş. Ucunda pis kokuların yayıldığı bir lağımdan farksızdır. Zekeriyaköy Eczacıbaşı Plan tadılatını Sarıyer halkı henüz unutmadı. Hala bu konu konuşulurken ondan daha büyük şaibe doğuracak bir olaya imza atmanız sizlerin menfaatiniz için ne kadar gözü dönmüş hale geldiğinizi gösterir. Çalışmalara baktığımızda şunu görmekteyiz, Sarıyer içinde 30 bin TL lik bir iki semt konağı yapıp göz boyarken, köylerde trilyonluk vurgun tadilatları. Halk yutarsa misali. Ama yutmayacak bu halk sayın başkan” dedi.

Cemil Özbalta’nın çok konuşulacak ve Sarıyer’in gündemine bomba gibi düşecek milyon dolarlı rant iddiaları yayına hazırlanıyor…

Bu haber toplam 755 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum