1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Başkan’dan basına alçak saldırı
Başkan’dan basına alçak saldırı

Başkan’dan basına alçak saldırı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç belediye meclis toplantısında fotoğraflarını çeken gazetecinin fotoğraf makinasına el koydurtarak içindeki fotoğrafları sildirdi.

A+A-

Daha önce de yerel basına karşı açtığı tüm davaları kaybeden ve belediyedeki bilgisayarlarda yerel gazetelerin internet sitelerinin erişimini engelleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bir ilke daha imza attı. Meclis toplantısında fotoğraf çekmeye çalışan Sarıyer Güncel Gazetesi’nin foto muhabirinin makinasını zabıtalara aldırtıp içindeki fotoğrafları sildirdi.

VİDEO GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYINGenç; “Ne çekiyorsun hemen alın makinasını”
Toplantıda AK Partili meclis üyelerine verdiği notu çekmeye çalışan gazeteciyi gören Şükrü Genç, “Ne çekiyorsun diyerek” ani bir hareketle ayağa kalktı. Ardından zabıtaları çağırarak, “Alın hemen makinasını” diye anlamsız bir şekilde bağırmaya başladı. Zabıtalar gazeteciden makinasını alarak dışarı çıktılar. Bunun üzerine AK Partili meclis üyeleri ve toplantıyı izleyen vatandaşlar belediye başkanının bu tavrına tepki gösterdi. AK Partililer ve meclisi izleyen vatandaşların müdahalesiyle foto muhabirinin makinası kendisine geri verildi, ancak içindeki fotoğrafların silindiği öğrenildi. Gazeteci ise Belediye Başkanı Şükrü Genç’e karşı suç duyurusunda bulunacağı söyledi.Sarıyer Manşet Gazetesi’ne 100 Bin TL ve 50 Bin TL olmak üzere 2 farklı tazminat davası açan ve bu davaları kaybeden Şükrü Genç, daha sonrada belediyedeki bilgisayarlarda yerel gazetelerin internet sitelerine erişimi engellemişti. Son olarak imar sorunu yaşayan maslaktaki kaçak bir plazanın sahipleri ile yaptığı gizli görüşmeyi görüntülemeye çalışan muhabiri koruması tarafından dövdürtmüştü.

Sarıyer Manşet’in notu:
Meclis toplantısında demokrasi söylemleriyle naralar atan belediye başkanının meslektaşımıza karşı sergilediği bu antidemokratik ve son derece çirkin hareketi şiddetle kınıyoruz. Bir gazetecinin çektiği fotoğraf karesine bile tahammülü olmayan bir belediye başkanının içinde olduğu durum ise üzüntü vericidir. Kendisini hatalarının farkına varmasını bekliyor ve sadece görevini yapmaya çalışan gazetecilerden özür dilemeye davet ediyoruz.Bu haber toplam 773 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT