1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Basın Danışmanı, Şükrü Genç'i hedef haline getirdi!
Basın Danışmanı, Şükrü Genç'i hedef haline getirdi!

Basın Danışmanı, Şükrü Genç'i hedef haline getirdi!

Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman’ın, belediyeden sadece açıklama bekleyen binlerce hayvanseveri suçlaması olayı iyice alevlendirdi.

A+A-

Sarıyer Belediyesi’nin Kısırkaya’daki hayvan barınağında yaşandığı iddia edilen görüntülerden sonra Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman’ın, belediyeden sadece açıklama bekleyen binlerce hayvanseveri suçlaması olayı iyice alevlendirdi.

Change.org sitesi üzerinden düzenlenen imza kampanyasına 5 bin kişi destek verirken, birçok ünlü sanatçı da sosyal medya hesaplarından belediyenin açıklamalarına tepki gösterdi. Yine sosyal medya üzerinden örgütlenen binlerce hayvansever ise eylem yapmaya hazırlanıyor.

Sosyal paylaşım siteleri üzerinden onbinlerce üyesi bulunan “Sakaklar bile yasak bize” adlı hayvansever grubunun yayınladığı görüntülerde, Sarıyer Belediyesi’nin Kısırkaya’daki hayvan barınağında sokak hayvanlarına karşı yapılan kötü muameleye dikkat çekildi. Yüzlerce paylaşım alan görüntülerde birçok köpeğin bakımsızlıktan öldüğü belirtilirken, hırçın köpeklerle aynı yere konulan birçok köpeğin ise parçalandığı iddia ediliyor.

Sanatçılardan tepki yağdı
Bu görüntülere Petek Dinçöz, Ece Erken, Pınar Altuğ, Leman Sam, Gonca Vuslateri, Ebru ŞancıYonca Evcimik gibi birçok ünlü sanatçı da sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Sarıyer Belediyesi'nin barınakta temizlik çalışmalarına başladığı belirtildi.

Basın danışmanı Şükrü Genç’i hedef haline getirdi 
Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman’ın gerek yaptığı basın açıklamasında gerekse sosyal medya hesaplarında binlerce hayvanseveri “Sözde Hayvanseverler” olarak değerlendirmesine de tepki yağdı. Kahraman’ın aylardır Büyükşehir Belediyesi’nin barınağı önünde eylem yapan binlerce kişilik aynı hayvansever grubunu AKP’li olarak nitelendirip, konuyu siyasi yöne çekmesine de anlam verilemedi. Kahraman’ın takındığı bu yanlış tutum Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i de hayvanseverlerin hedefi haline getirdi.

İşte Cengiz Kahraman'ın basın açıklamasına sosyal medya kullanıcılarının tepkileri:

sariyer_barinak_yorum1.jpgsariyer_barinak_yorum2.jpgsariyer_barinak_yorum3.jpg
sariyer_barinak_yorum28.jpgsariyer_barinak_yorum4.jpgsariyer_barinak_yorum5.jpgsariyer_barinak_yorum6.jpgsariyer_barinak_yorum7.jpgsariyer_barinak_yorum8.jpgsariyer_barinak_yorum9.jpgsariyer_barinak_yorum10.jpgsariyer_barinak_yorum11.jpgsariyer_barinak_yorum12.jpgsariyer_barinak_yorum13.jpgsariyer_barinak_yorum14.jpgsariyer_barinak_yorum15.jpgsariyer_barinak_yorum16.jpgsariyer_barinak_yorum17.jpgsariyer_barinak_yorum18.jpgsariyer_barinak_yorum19.jpgsariyer_barinak_yorum20.jpg
sariyer_barinak_yorum21.jpgsariyer_barinak_yorum22.jpgsariyer_barinak_yorum23.jpgsariyer_barinak_yorum24.jpgsariyer_barinak_yorum25.jpgsariyer_barinak_yorum26.jpgsariyer_barinak_yorum27.jpgsariyer_barinak_yorum29.jpgsariyer_barinak_yorum30.jpgsariyer_barinak_yorum31.jpgsariyer_barinak_yorum32.jpgsariyer_barinak_yorum33.jpgsariyer_barinak_yorum34.jpgsariyer_barinak_yorum35.jpgsariyer_barinak_yorum36.jpg
sariyer_barinak_yorum37.jpgsariyer_barinak_yorum38.jpg

Bu haber toplam 7084 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT