1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Balıkesir Yurtları Tercih Edilirken Bilinmesi Gerekenler
Balıkesir Yurtları Tercih Edilirken Bilinmesi Gerekenler

Balıkesir Yurtları Tercih Edilirken Bilinmesi Gerekenler

​​​​​​​Marmara Bölgesi’nin güney kesimlerinde yer alan Balıkesir, ilkemizin en kalabalık on yedinci şehridir. Topraklarının küçük bir kısmı ise Ege Bölgesi’nde bulunmaktadır.

A+A-

Marmara Bölgesi’nin güney kesimlerinde yer alan Balıkesir, ilkemizin en kalabalık on yedinci şehridir. Topraklarının küçük bir kısmı ise Ege Bölgesi’nde bulunmaktadır. Bu sayede hem Ege de, hem de Marmara bölgesinde kıyısı bulunmaktadır.Son sayıma göre 1 milyon 196 bin kişilik bir nüfusa sahiptir. Balıkesir’de toplam 20 ilçe mevcuttur. Bu ilçelerden en çok bilinenleri ise; Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Edremit, Gönen, Manyas, Susurluk. Balıkesir yerli ve yabancı turistler tarafından oldukça beğenilen bir şehirdir. Bölgede gezilmesi gereken yerler; Rahmi Koç müzesi, Kaz dağları, Değirmen Boğazı, Kuş cenneti milli parkıdır. Bunun dışında bölgede binicilik turları, spa merkezi, tesisler, tekne turnaları ve müzeler de mevcuttur. Her yaştan insan için gezilecek bu yerler özellikle yaz aylarında oldukça fazla ilgi görmektedir. Eğitim ve kültür bakımından da oldukça gelişmiş olan Balıkesir’de bulunan üniversiteler, Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi’dir. üniversite sınavına giren öğrenciler tercih listelerinin en başlarına devlet üniversitesi olan Balıkesir’i yazmaktadır. Bölge gençler için de oldukça önemli değerlere sahiptir. Balıkesir yurtları ve öğrenci evleri ise bölgeye gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Balıkesir yurtlarına ulaşmak için tıklayın.

Balıkesir Yurtları

Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi 2015 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Yeni açılan bu üniversite de 5 fakülte ve 4 enstitü bulunmaktadır. Bunun yanı sıra her geçen yıl daha fazla öğrenci kabul etmekte ve sürekli gelişmektedir. Bölgede bulunan ve öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer alan üniversite, Balıkesir üniversitesi'dir. Bu üniversitenin kampüsü Bigadiç yolu üzerinde bulunmaktadır. 1993 yılından beri faaliyet gösteren üniversite de 10 tane fakülte, 5 enstitü, yüksek okul, meslek yüksek okulu ve araştırma, uygulama merkezleri mevcuttur. Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kız ve erkek öğrencileri için bir çok yurt bulunmaktadır. Bu yurtların Balıkesir Üniversitesi fakültelerine yakınlıkları sayesinde yol ve ulaşım problemleri engellenmektedir. Ayrıca Balıkesir yurtları öğrenciler için güvenlik sistemleri ile donanmaktadır. Bu sayede öğrencilerin giriş ve çıkış saatleri takip edilmekte ve aileler bu konuda bilgilendirilmektedir. Böylece hem öğrenciler, hem de aileler güvenli ve huzurlu ortamda yaşamaktadır. Ozelyurtara 9 yıldır öğrencilerin rahat yurt bulmalarına olanak sağlayan bir yurt rehberi, sizde size en uygun öğrenci yurdunu https://www.ozelyurtara.com adresinden bulabilirsiniz.

Bu haber toplam 1134 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT