1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Bahçe ve Cafe Şemsiye Seçenekleri
Bahçe ve Cafe Şemsiye Seçenekleri

Bahçe ve Cafe Şemsiye Seçenekleri

A+A-

Özellikle yaz ve kış aylarının aynı zamanda yağmurlu günlerin vazgeçilmez aksesuarı şemsiyelerdir. Şemsiye seçimi mekânın büyüklüğüne ve türüne göre değişmektedir. Öncelikle bahçe şemsiyesi kişisel bir tercih olduğu için tek tip modeller içermez.

Daha kapsamlı ve farklı modeller bahçe şemsiyesi için kullanılır. Birçok modeli barındıran bu modeller şemsiyenin alt ve üst taraflarının kişinin tercihine göre yapılandırılması da mümkündür. Şemsiye bacağının ortadan ve ya yandan direkli olarak üretilmesi hem görsellik açısından farklılık yaratır hem de kullanım alanına göre seçim yapılmasını sağlar. Şemsiyelerin üst kısımlarının çevresi ise daha kalın ve ya düz şekilde üretilir. Genellikle alüminyum gövdeye sahip olan bahçe şemsiyeleri ipli ve ya krank sistem olarak da müşterilerine sunulmaktadır.

Birçok rengi de içinde barındıran modeller bahçe oturma grubunun rengi ile uyum sağlandığı takdirde bir bütünlük havası verecektir. Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarından korunmak için ve bahçede daha keyifli zaman geçirmek adına doğru bir tercihtir. Bunu yanında cafe şemsiyesi olarak işletmecilerin tercih ettiği modeller de mevcuttur.

Cafe şemsiyelerini 4 grupta inceleyebiliriz, kapalı, bacalı, teleskopik ve yandan gövdeli model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seçimler işletmecinin mekâna uyumu ve alanın yeterliliği ile doğru orantılıdır. Rüzgâra karşı etkili olan teleskopik modeller, mekânın böyle bir sorunu var ise, tercih sebebi olur. Her modelin dayanıklılığı ve kolay sitemi sayesinde, müşterileri rahatsız etmeden işlemler yapılır. Açma ve ya kapama gibi durumlarda zorlanmadan ve rahatsızlık vermeden bu adımlar uygulanır.

Böylelikle yapılacak işler daha kolay halledilir. Cafe şemsiyelerinin genin tavanlı olması, daha geniş alanlara ulaşmasını sağlar. Güneşin rahatsız ettiği zamanlarda masalarının etrafını çerçeve halinde sarması, büyük ve geniş çaplı olmasının avantajlarından birisidir. Yandan gövdeli cafe şemsiye modelleri güneşin açısına göre şekillenir ve o yöne doğru hareket eder. Bu özellik ise şemsiyenin kendi gövdesinin hareket etmeden, yandan çekişi sayesinde üst tarafının istenilen yöne çevrilmesine sebep olur.

Yağmura da aynı şekilde dayanıklı olan modeller o zamanda da müşterilerin rahat etmesini sağlar. İşletmecilerin bu özelliklere göre tercih yapması da mümkündür.

Bu haber toplam 2099 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT