1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Bafra Cezaevindeki Mahkumlardan Örnek Talep
Bafra Cezaevindeki Mahkumlardan Örnek Talep

Bafra Cezaevindeki Mahkumlardan Örnek Talep

Bafra Cezaevindeki Mahkumlardan Örnek Talep

A+A-

Bafra T Tipi Cezaevinde yatan mahkumlar, Tekkeköy Belediyesi ile Tekkeköy İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğinde yürütülen kitap bağışı projesini duyunca kitap bağışı talebinde bulundular. Bu talep Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından anında karşılandı.

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğiyle herkesin ve her öğrencinin kitap okumasını sağlamak, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlatılan ‘1 Kitap 1 Hayat Projesi’ kapsamında Tekkeköy’de eğitim öğretim gören tüm öğrencilere kitap hediye edildi. Bu projeyi duyan Bafra T tipi Cezaevindeki mahkumlar cezaevi kütüphanesine kitap bağışı talebinde bulundular. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, bu talep karşısında hemen cezaevi kütüphanesine yüzlerce kitap bağışında bulundu.

Herkesin bir kitabı olsun ve herkes kitap okusun düşüncesi ile İlçe Halk Kütüphanesi işbirliğiyle kütüphanedeki tüm kitapları talep eden herkesin ayağına götürdüklerini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “2015 - 2016 eğitim-öğretim yılında tüm okullarımızı ziyaret edip, kitap hediye ettik ve kitabını okuyan öğrencinin arkadaşı ile kitabını değiştirmesi ile daha fazla kitap okuyabilme imkanı sunduk. Proje ilçe sınırlarını aştı ve Bafra T Tipi Cezaevindeki kader mahkumlarımız bizden kitap talebinde bulundular. Biz de gelen bu talebi geri çevirmedik ve cezaevi kütüphanesine kitap bağışında bulunduk. Eğitim Kültür Sağlık Merkezimizin birinci katının tamamını ise İlçe Halk Kütüphanesine tahsis ettik ve burayı okuma salonları, bilgisayar sınıfı, çalışma sınıfları, cep sineması gibi daha birçok etkinlik alanına sahip halk kütüphanesi haline getireceğiz. İnşallah bir dahaki yıl halk kütüphanemiz ilçemize hizmet etmeye başlayacak” diye konuştu.

Kaynak: http://www.samsunhaber.com

Bu haber toplam 875 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT