1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ayazağa’dan Şükrü Genç’e tepkiler büyüyor!
Ayazağa’dan Şükrü Genç’e tepkiler büyüyor!

Ayazağa’dan Şükrü Genç’e tepkiler büyüyor!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Kur'an kursu üzerinden iftira niteliğindeki iddiaları Ayazağa’lıları kızdırdı.

A+A-

Şükrü Genç, yandaş gazetesiyle birlikte masa başında yazdığı senaryo ile Sarıyer’e 10 bin hayali seçmenin taşındığını iddia etmiş ve bu iddialarına Ayazağa’daki Kur'an Kursu’nu da alet etmişti. Şükrü Genç yaptığı tüm açıklamalarda Kur'an Kursu’na 158 hayali seçmenin kaydedildiğini söylemişti.  

İddiaları yalan çıktı!

İddiaların üzerinden çok geçmeden İlçe Seçim Kurulu’ndan alınan belgeler Şükrü Genç’i yalanladı. İlçe Seçim Kurulu'nun resmi listesinde Kur'an Kursu’nda, Şükrü Genç’in dediği gibi 158 değil, Tunahan Gül, Oğuzhan Rahman Öztürk ve Sami Akyıldız isimlerinde sadece 3 seçmen bulunuyordu. Genç’in siyasi emelleri üzerinden Kur'an Kursu’na yönelik iddiaları Ayazağa’da tepkilere neden oldu.
 

Ayazağa’dan tepkiler yükseliyor

Kur'an Kursu’nun iftiralarla gündeme getirilmesine tepki duyan Ayazağa halkı, “Kur'an Kursu’nu bu gibi yalanlara alet etmeye kimsenin hakkı yoktur. Şükrü Genç'in kendisi inanmayabilir. Ancak inananlara saygı duyması lazım. Bilinçli bir şekilde sanki Kur'an Kurslarında şaibe varmış gibi imaj yaratmaya çalışıyorlar. Bu tür manevi yerleri böyle mesnetsiz iftiralarla kimsenin karalamaya hakkı yoktur. Şükrü Genç’in çıkıp yine aynı TV kanallarında özür dilemelidir” diye konuştular.
 
 
 
 
Bu haber toplam 7074 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum