1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AYAZAĞA’DA FACİADAN DÖNÜLDÜ!
AYAZAĞA’DA FACİADAN DÖNÜLDÜ!

AYAZAĞA’DA FACİADAN DÖNÜLDÜ!

Dere yatağına yapılan yurt inşaatında toprak kaydı, faciadan dönüldü.

A+A-

Sarıyer Ayazağa'da 18 katlı bir öğrenci yurdu inşaatının temelinde büyük bir gürültü ile toprak kayması meydana geldi. Caddede çatlaklar oluştu, ağaçlar köklerinden söküldü.

Sarıyer Ayazağa'da 18 katlı bir öğrenci yurdu inşaatının temelinde büyük bir gürültü ile toprak kayması meydana geldi. Kayma sonucu inşaatın bulunduğu caddede çatlaklar oluşurken, barakalar aşağıya sürüklendi, beton sütunlar ise temelde çalışma yapan iş makinelerinin üzerine çöktü.

DERE YATAĞINA YAPILDI, TOPRAK KAYDI

Olay, saat 05.00 sıralarında Sarıyer Ayazağa Hadımkoruyolu Caddesi 206. Sokak'ta bulunan özel bir üniversiteye ait öğrenci yurdu inşaatının temelinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, inşaat çalışmalarının yapıldığı temelde dere yatağının olması nedeniyle büyük bir gürültüyle toprak kayması meydana geldi.

CADDEDE ÇATLAKLAR OLUŞTU

Toprak kayması nedeniyle inşaatın bulunduğu caddede çatlaklara meydana gelirken, inşaat işçileri tarafından kullanılan 3 baraka da metrelerce aşağı sürüklendi.

BETON SÜTUNLAR İŞ MAKİNELERİNİN ÜZERİNE DEVRİLDİ

İnşaat alanı içinde bulunan bir beton döküm kamyonu da, toprak kaymasının yaşandığı yerde mahsur kaldı. Toprak kayması nedeniyle inşaatın istinat duvarlarını tutan beton sütunlar, temelde çalışma yapan iş makinelerinin üzerine devrildi.

AĞAÇLAR KÖKLERİNDEN SÖKÜLDÜ

İnşaat alanında bulunan ağaçlarda köklerinden söküldü. Öte yandan inşaat alanında toprak kayması meydana gelmesi nedeniyle de dere yatağından akan sular inşaatın temelini doldurdu. Dere yatağından suların aktığı esnada yer yer toprak kaymalarının meydana geldiği görüldü.

İNŞAAT GİRİŞİ ÇÖP KONTEYNERLARIYLA KAPATILDI

Büyük bir gürültüyle gerçekleşen toprak kayması sonrası vatandaşlar durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri çevrede inceleme yaparak, inşaatın etrafına emniyet şeritleri çekti. Alınan güvenlik önlemleri sonrasında inşaatın girişi de şantiye yetkilileri tarafından çöp konteynerlarıyla kapatıldı. Güvenlik önlemleri alındığı esnada büyük toprak parçalarının koptuğu da duyuldu. Toprak kaymaları nedeniyle inşaatın çevresindeki vatandaşlarda uzaklaştırıldı.

Bu haber toplam 2769 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum