1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Avustralya’da Master ve Öğrenci Olmak
Avustralya’da Master ve Öğrenci Olmak

Avustralya’da Master ve Öğrenci Olmak

Avustralya’da Master ve Öğrenci Olmak

A+A-

 

Farklı bir ülkede eğitim almak konusunda son yılların en çok rağbet gören hizmeti hiç şüphesiz Avustralya’da master olur. Siz de Avustralya gibi dünyanın en önemli ülkelerinden bir tanesinde eğitim almak istiyorsanız hemen harekete geçmenizi öneriyoruz!

Yurtdışında eğitim alma hayali her geçen gün farklı bir şekilde kendini ön plana çıkarmaya devam ediyor. İnsanların eğitim alma konusunda farklılaşmaya gitmek istemesi yaşanan beyin göçünü açıklar niteliktedir. Her geçen gün Avustralya’da eğitim almak için daha fazla sayıda öğrencini başvuru yapması üniversitelerde kontenjan konusunda doluluğu arttırır. Peki, Avustralya’da yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin hangi niteliklere sahip olması gerekiyor?

Avustralya’da Yüksek Lisan Eğitimi için Gerekli Koşullar

Ekonomik gelişmişliği ve eğitim konusundaki yüksek standartları ile dünyanın en önemli ülkelerinden bir tanesi olan Avustralya’da eğitim almak için belli başlı koşullar vardır. Bu koşulları sağlayamayan öğrencilerin burada eğitim alması söz konusu değildir. Peki, bir öğrenci olarak Avustralya’da master için hangi koşulları sağlamanız gerekir?

  • 4 yıllık eğitim veren bir üniversiteden mezun olmak veya üniversite son sınıf öğrencisi olmak,
  • GPA değerlendirmesi üzerinden en az 2.20 not ortalamasına sahip olmak,
  • TOEFL veya IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlardan iyi bir sonuca sahip olmak,
  • İngilizce bilgisinin yeterli olması,
  • Referans mektubunun bulunması,
  • Maddi açıdan okul giderlerini karşılayabilecek güçte olmak.

Yukarıdaki koşulları sağlayan öğrencilerin Avustralya’da yüksek lisans eğitimi alabileceklerini ifade etmek gerekiyor.

İngilizce Yeterliliği Nasıl Olmalı?

Avustralya’da eğitim almak isteyenler adına en önemli konulardan bir tanesi de hiç şüphesiz dil yeterliliği oluyor. İngilizce konusunda ne tür bir yeterliliğe sahip olunacağı hakkında bilgisi olmayan öğrenciler için şunu belirtmek gerekir. Avustralya’da master yapmak istiyorsanız IELTS sınavında 6,5 değerinde skor almanız gerekir. Sınavdan 6,5 alamayan öğrencilerin herhangi bir Avustralya üniversitesine başvuru yapıp kabul alması çok mümkün değildir.

Avustralya’da eğitim hayalinizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız sınava iyi bir şekilde hazırlanmalısınız. Zira bu konuda herhangi bir esnekliğin olmaması pek çok öğrenci için hayal kırıklığına neden oluyor. Bu durumu aşmak sadece sizin elinizde!

https://www.auegitim.com/avustralyada-yuksek-lisans-master-egitimi/

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT