1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Avşa Adası Nerede?
Avşa Adası Nerede?

Avşa Adası Nerede?

Avşa adası İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde yaşayanların dinlenmek için geldikleri özel bir tatil alanıdır.

A+A-

Avşa adası Marmara Adaları ismi verilen Pale, Ekinlik, Koyun, Asmalı, Mamalı, Hasır, Fener ve Paşalimanı Koyundaki 2 küçük adacık ve Marmara ve Paşalimanı gibi 3 büyük adadan biri olup Marmara Denizi’nin güneybatısında yer alan oldukça güzel bir adadır. İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde yaşayanların dinlenmek için geldikleri özel bir tatil alanıdır.

İstanbul’a yakın olmasından dolayı tercih edilen bir tatil bölgesi olan Avşa’ya her gün sabah saat 9 ve 10’da Yenikapı ve Bostancı İskelelerinden vapur seferleri düzenlenmektedir. İstanbul ve yakın ilçelerden adaya gitmek isteyenler bu vapur seferlerini değerlendirebilirler. Ayrıca Silivri İskelesinden dönemsel olarak Tekirdağ İskelesinden ise düzenli olarak seferler düzenlenmektedir.

Gün içerisinde her an etkinlik içersinde eğlenmek ve denize girerek dinlenmek isteyenler için Avşa adası ideal bir tatil beldesidir.

Avşa Adasında Konaklama İmkânları

Uzun bir sahil şeridine sahip olan adada her türlü maddi imkâna uygun konaklama alanları bulmak mümkündür. Kalabalıktan uzak daha özel bir tatil isteyenler sahil şeridinin bitiminde yer alan otellerden birini tercih edebilirler. Bu oteller hem daha nezih hem de daha sakindir.

Yazlıkların içinde yer alan otellerde sakin bir tatil yapma şansı yakalanmış olur. Oteller maddi olarak biraz daha yüksek olup daha ekonomik mekânları tercih edenlere tavsiyemiz Avşa adası apart alternatiflerinden biridir.

Apartlar otellere nispeten daha uygun fiyatlı olup imkânları ise sadece size özel olmaktadır. Benim için deniz ve kumsalın keyfini sürmek önemli, kalacağım yer önemli değil diyenler misafirlerine ortak hizmet veren ve sadece size ayrılan alanlardaki apart otelleri tercih edebilir.

Avşa Adası Köyleri

Avşa Adası, denizi ve kumsalının güzelliği ile yerli ve yabancı turistleri de çekmektedir. Avşa Adası Yiğitler Köyü, Çınar Köyü, Kumburnu Köyü, Mavi Köyü, Değirmen Köyü, Türkeli Köyü, Çiftlik Mevki, Manastır, Altınkum, Kumtur gibi gezilmesi görülmesi gerekenleri oldukça fazla olan bir mekândır. Bu alanlar içerisinde en fazla turisti çeken eski adı Araplar olan Yiğitler Köyüdür. Köyün halkı genellikle taşçılık, şarapçılık ve balıkçılık ile uğraşmaktadır.

Plajlarının büyük bir bölümü ücretsiz olan Yiğitler Köyünde sadece otellerin kendi alanları olan plajlardan ücret alınmaktadır. Temizliği belediye tarafından yapılan plajların ücretsiz olması köyü daha bir cazip kılmaktadır. Geçmiş dönemlerde Trakya ve Rum göçmenlerinin gelip yerleştiği şirin tatil beldesine ulaşım rahat olduğu kadar konaklamak için her türlü maddi imkâna uygun otel, apart otel ve pansiyon bulmak mümkündür.

Bu haber toplam 2918 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT