1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Asus Bilgisayar Ve Hizmetleri
Asus Bilgisayar Ve Hizmetleri

Asus Bilgisayar Ve Hizmetleri

Asus Bilgisayar Ve Hizmetleri

A+A-

 

Teknolojik aletler evde kendi başımıza onara bileceğimiz arızalar değildir. Bilhassa yeni alınan ve garanti süresi devam eden ürünlerin tamiri yetkili servisler tarafından değil de kendimiz veya yetkisi olmayan birisi tarafından yapılmak istendiğinde ürün garanti kapsamından çıkmaktadır. Ürünler artık alınır iken garanti sürelerinin de önemi çok büyüktür, Uzun süre garanti verilen bir ürünün eğer servis ile ilgili bir problemi yok ise fazlası ile tercih edilmektedir. Burada garanti süresinin uzunluğu oldukça önemli bir husustur fakat arıza durumunda bu servisler ulaşılabilir olması oldukça önemlidir. Servis hizmetleri konusunda asus servis standartların oldukça üzerinde bir hizmet vermektedir. Ürünlerine vermiş olduğu uzun süreli garanti ile 3 yıla yakın bir süre cihazlarında meydana gelen arızaları ücretsiz olarak tamir etmektedir.

Bilhassa laptop, notebook gibi cihazların bazı parçaları oldukça pahalıdır. Bu parçaların bir kısmı nerede ise bilgisayarın tüm özelliklerini içeresinde bulundurmaktadır. Bu parçalara örnek olarak ana kart veya ekran kartı örnek olarak verilebilir. Bu parçaların arızalanması oldukça büyük masraflar oluşturmaktadır. Fakat garanti süresinin devam ediyor olması durumunda asus laptop servis bu parçaların arızalanmasından meydana gelen tamir neticesinde bir ücret almayacaktır.

Servis Güvencesi Ne Demektir?

Bilhassa asus notebook servisi tarafından kullanılan bir servistir. Ürünümüzün her hangi bir bölgesinde meydana gelen arıza tamir edilmesi için servise gönderilir servis bu konunun garanti kapsamına girip girmediğini tespit ederek bu durum ile ilgili detayları müşterisi ile paylaşır. Bunun ardından tamire karar verilir ise değişen parçalara veya yapılan tamir işlemine de firma tarafından bir garanti verilmektedir. Örneğin ana kart sorunu yaşayan bir müşteri cihazını servise göndermesi ve tamir işleminin gerçekleştirilmesi sonucu ana kartı değiştirilir ise veya tamir edilir ile bu işlemde servis garantisi kapsamına girmektedir. Servisin vermiş olduğu garanti kapsamında aynı bölgeden arıza alınması durumunda kullanıcı hatası içermiyor ise ücretsiz olarak tamiri yapılacaktır.

Garanti Süreleri

Firmalar sattıkları ürüne ve kalitesine göre garanti süreleri vermektedirler. Her teknolojik cihazın garanti süresi farklıdır. Özelliklere göre değişir.

 

 

 

 

Bu haber toplam 471 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT