1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Arazi için kime söz verildi?
Arazi için kime söz verildi?

Arazi için kime söz verildi?

Sarıyer Belediyesi Büyükdere’deki Baş şoförlük binasını boşalttı. Boş kalan yer ile ilgilide çeşitli iddialar ortaya atılıyor.

A+A-

Sarıyer Manşet Gazetesi, daha önce Sarıyer Belediyesi’nin baş şoförlüğünün Büyükdere’den Ferahevler’deki şantiye binasına taşınacağını yazmıştı. Ve başşoförlük Ferahevler’e taşındı.

Asıl merak edilen konu ise Büyükdere’deki yerin Sarıyer Belediyesi tarafından nasıl değerlendirileceği. Belediye çalışanları bu sorunun cevabını merak ederken, bazı işletmecilerin konumu açısından bir hayli değerli olan bu arazi için harekete geçtiği ileri sürülüyor.

İstanbul Boğazı’nın kenarında bulunan ve rant değerinin bir hayli yüksek olduğu bu arazi, kiralama açısından da işletmeciler için uygun bir yatırım alanı olarak görülüyor. Daha önce 18 uygulamasıyla Yücel Yapı Kooperatifi’nden hizmet alanı olarak Sarıyer Belediyesi’nin mülkiyetine geçen Büyükdere’deki bu alanın iddia edildiği gibi birilerine kiraya verileceği, yoksa farklı bir şekilde mi değerlendireceği merak ediliyor.

Sarıyer Manşet’e konuşan bazı belediye çalışanları, “Duyduğumuz kadarıyla orası birilerine söz verilmiş. Oradaki halı sahayı da birleştirerek uzun vadede birilerine kiraya vermelerinden çekiniyoruz. Bu kadar değerli bir yerin belediye bünyesinde kalması daha doğru olur. Kiraya vermekle hiçbir şey olmaz. Sadece birilerine rant sağlanır” diye konuştular.

Bu haber toplam 592 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT