1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Anlatımlı Örgüler İle Her Modeli Kolayca Yapın
Anlatımlı Örgüler İle Her Modeli Kolayca Yapın

Anlatımlı Örgüler İle Her Modeli Kolayca Yapın

A+A-

Coğrafi ve kültürel olarak baktığımızda ülkemiz diğer dünya ülkelerine nazaran tam bir zenginlik içerisinde. Geçmişten gelen kültür çeşitliliğinin vermiş olduğu bu çeşitlilik her alanı etkilemiş. Fakat teknolojinin ve medyanın günümüzde çok fazla etkili olması sebebiyle bu güzellikler yerini yavaş yavaş monotonluğa ve sıradanlığa bırakmak üzere. Hanımların uğraştığı el işi ve örgü modelleri alanında da maalesef ki bundan öte gitmiyor. Modern yaşamın gerektirdiği ve getirdikleri üzerine yaşamaya alışmaya başlayan herkes eski anane ve gelenekleri unutmak üzere. Modernleşen makine ve sanayi sayesinde artık herkes her şeyi hazır almaya başladı.

Örgü modelleri sadece bu gibi durumlar için değil, ev hanımı veya çalışan bayanlar olsun herkes için güzel bir hobi ve uğraş. Eğer çok ağır bir işte çalışmıyorsanız, hayatınız biraz rutin hale geldiyse ve onu hareketlendirmek için bir şeyler yapmak istiyorsanız örgü modelleri örmek ve el işi yapmak tam size göre güzel bir seçenek olabilir. Örnek olarak lif modelleri başlangıç için uygun bir seçim olacaktır.

Bir hobi edinmek istiyorsanız bunu geri dönüşümü size faydalı ve elle tutulur bir yararı olan el işleri ile uğraşarak yapmak en mantıklısı. Örneğin bebeğiniz varsa örgü bebek patikleri ve çocuklar için ortaya güzel ve renkli işler çıkartmak adına oldukça güzel bir seçenek. Örmesi, ördükten sonra onu elinize alıp bakmanız ve bebeğinize güvenle giydirmeniz çok güzel bir duygu. Bebek örgü yelekleri de örerken ve bebeğinize giydirirken en çok zevk alacağınız işlerden bir tanesi.

Evinizin her köşesinde örgü ile yapıp kullandığınız pek çok model vardır. En fazla yaptığınız şeyler arasında ise iğne oyaları ile yapılmış havlu kenarı modelleri her zaman en çok tercih edilen modeller arasındadır. Bunlar için farklı modeller ve yeni örnekler bulmak çok önemli.

Örgü örerken ve yeni modeller ararken sürekli olarak revaçta olan modelleri de incelemeniz gerek. Bu modellerin anlatımlı olması çok önemli. Yaparken zorlanmadan ve kolayca örgü örmek istiyorsanız Kadın Bahçesi anlatımlı örgü modelleri konusunda tam da aradığınız bir yer. Yüzlerce model arasından ister sadece fikir ve ilham almak için modelleri incelersiniz, isterseniz anlatımlarına bakarak istediğiniz modeli kolayca örmeye başlayabilirsiniz.

Sadece örgü modelleri değil moda, sağlık, güzellik, kendin yap, dikiş, amigurumi gibi birçok kategoriden faydalı yazılar bulabileceğiniz Kadın Bahçesi, gündelik yaşamın hızında size her zaman küçük bir mola vermek için her zaman güncel ve yenilikçi. Her gün bir kere uğramayı unutmayın.

Bu haber toplam 4748 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT