1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Anket yalanı komediye dönüştü
Anket yalanı komediye dönüştü

Anket yalanı komediye dönüştü

Sarıyer Belediyesi’nin yayın organı olarak çalışan yerel bir gazetenin yalan anketle Şükrü Genç’i önde gösterme çabası ters tepti, Şükrü Genç’i övelim derken iyice rezil ettiler.

A+A-

Belediyenin yandaş gazetesi önce büyük bir yalana imza attı. Daha sonra ismini verdiği anket firması yalan haberini deşifre edince, bu kez hem kendisini hem de belediyeyi kurtarma çabası içine girdi. Ancak çabaladıkça hem kendisini hem de Şükrü Genç’i gülünç duruma düşürdü.

ANAR yalanı deşifre etti
Yandaş gazete önce sözde ANAR Araştırma Şirketi’nin yaptığı ankette Şükrü Genç’i önde gösterdi. Belediyenin acemi basın danışmanı da hiçbir araştırma yapmadan yalan haberi doğruymuş gibi Sarıyer Belediyesi’nin resmi web sitesinde yayınladı. Bunun üzerine ANAR yaptığı açıklama ile hem Sarıyer Belediyesi’ni hem de yandaş gazeteyi yalanladı. Bu yalanlama ile Şükrü Genç ile yandaş gazetenin ilişkileri de deşifre oldu. ANAR, hem Sarıyer Belediyesi hem de yandaş gazete hakkında da suç duyurusunda bulundu.

Yandaş gazete bu kez ANAR’ı GENAR yaptı
Yalanı ortaya çıkınca yandaş gazete kendisini aklamak için Sarıyer’de bağımsız bir şekilde yayın yapan diğer gazeteleri bir partinin medyası olarak ilan etti. Bununla da yetinmeyerek bazı belediye çalışanlarının ağzından açıklamalara yer vererek, güya ankete katılmışlar gibi göstererek kendisini kurtarmaya çalıştı. Resmi sitesinde yayınladığı yalan haber karşısında zor durumda kalan Sarıyer Belediyesi tekzibi görünce sitesinde ANAR ismini sildi. Yandaş gazete ise bir komediye daha imza atarak bu kez ANAR’ı GENAR yaptı. Ancak GENAR’ın yaptığı ankette de böyle bir sonucun olmadığı ortaya çıktı.

GENAR’a göre Şükrü Genç CHP’nin oylarını düşürdü
GENAR’ın yaklaşık bir ay önce yapmış olduğu ankete göre de yandaş gazetenin yazdığı gibi böyle bir sonuç yok. Belediye sınırları içerisinde 2009 yerel seçimlerine göre CHP’nin oy oranında ciddi oranda büyük bir düşüş var. AK Parti’nin oy oranında ise büyük bir artış görülüyor. Yani GENAR’a göre AK Parti 2009’daki farkı kapattı. Bu sonuç da verdiği sözleri yerine getirmeyen Şükrü Genç’in kötü yönetimine bağlanıyor. 

NOT: Yandaş gazete gibi duyumlarla ankete katılmış söz de belediye çalışanlarının beyanlarına yer vererek değil, GENAR’ın resmi rakamlarıyla konuşuyoruz. GENAR’ın yapmış olduğu anketin tüm detayları resmi belgelerle çok yakında Sarıyer Manşet’te olacak. Bekleyin…

Bu haber toplam 916 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT