1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ANKET BOMBASI ERKEN PATLADI!
ANKET BOMBASI ERKEN PATLADI!

ANKET BOMBASI ERKEN PATLADI!

ANAR’dan yalanlama geldi: “Sarıyer’de hiçbir anket çalışması yapmadık. Bu haber tamamıyla yalan.”

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketleri arasında bulunan ANAR’ın ismini kullanarak anketlerde güya açık ara önde gittiğini belediyenin resmi web sitesinden duyurdu. Belediyenin yayın organı olarak biline bir yerel gazeteden sonra, Sarıyer Belediyesi’nin de Şükrü Genç’i önde gösteren “yalan anket” haberini resmi internet sitesinde yayınlamasından hemen sonra ANAR’dan yalanlama geldi.

ANAR’ın Sarıyer’de yayın yapan tüm gazetelere gönderdiği tekzip ve basın açıklamasında; Sarıyer’de böyle bir anket çalışması yapmadığını, manipülasyon amaçlı bu haberin tamamen uydurma, yalan ya da hayal ürünü olduğunu söyledi.

Öte yandan Sarıyer Manşet’in konuştuğu ANAR’ın yetkilileri, isimlerini böyle bir yalan haberde kullandıkları için hem yerel gazete hem de bu haberi doğruymuş gibi resmi web sitesinde yayınlayan Sarıyer Belediyesi hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.İŞTE ANAR’IN TEKZİP VE BASIN AÇIKLAMASI
ANAR ARAŞTIRMA (ANKARA SOSYAL ARAŞTIRMALAR MERKEZİ) SARIYER ARAŞTIRMASI


24/25 Ağustos 2012 tarihinde Sarıyer Gazetesi’nde (İstanbul) ve bazı internet sayfalarında ANAR Araştırma’nın Sarıyer İlçesi’nde bir kamuoyu araştırması yaptığı iddia edilmekte ve asılsız, uydurma sonuçları kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Bu nedenle, ANAR Araştırma olarak aşağıdaki hususları kamuoyu ve basın ile paylaşmayı uygun görmekteyiz:

1. ANAR Araştırma’nın tamamen yalan ve manipülasyon amaçlı bu haber ve taşıdığı içerik ile hiçbir ilişkisi yoktur.

2. ANAR Araştırma’nın iddia edildiği tarih ve dönemde Sarıyer’de saha uygulamasını gerçekleştirdiği herhangi bir kamuoyu çalışması bulunmamaktadır.

3. Böyle bir çalışma olsa bile ANAR Araştırma’nın şirket prensipleri gereği bu bilgileri medya ile paylaşması, hele SARIYER GAZETESİ gibi küçük bir yerel gazete ile paylaşması ve manipülasyona ortak olması mümkün değildir.

4. Dolayısıyla haberde iddia edilen sonuç, memnuniyet oranı, başarı yüzdesi gibi bulgular tamamen uydurma, yalan ya da hayal ürünüdür.

ANAR Araştırma tüm yasal hakları saklı kalmak kaydı ile Sarıyer Gazetesi’ni manipülasyon ve yalandan uzak haberciliğe davet etmekte ve yaptığı büyük yanlışı telafi etmesini beklemektedir.

İşte bu da Sarıyer Belediyesi’nin web sitesinde yer alan YALAN ANKET HABERİ

Bu haber toplam 1977 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum