1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ankara Halı Yıkama
Ankara Halı Yıkama

Ankara Halı Yıkama

A+A-

Halılar evlerdeki önemli dekorasyon unsurlarındandır. Birbirinden farklı halı modellerine farklı temizlik yöntemleri uygulanır. Makine dokuması halılarda; jüt, keten ve pamuk iplikleri kullanılır. Makine halılarının temizliğinde malzemenin yapısına dikkat etmek gerekir. Her malzemenin yapısı farklı olduğundan dolayı, temizlikte farklı çözümlerin uygulanması gerekir. Bu yüzden evlerde temizlik amacıyla kullanılan kimyasallarla temizlik yapmak, zaman ve para kaybına yol açar. Bu noktada devreye Ankara halı yıkama firması girer. Makine dokuması ya da el dokuması halılarda sorun hep aynıdır. Halıların dip kısımlarında bakteriler ve mikroorganizmalar birikir. Evde uygulanan yöntemlerle bakteriler ve mikroorganizmalar yok edilemez. Yalnızca yüzey temizliği yapılmış olur. Ankara halı yıkama firmalarında kullanılan özel kimyasallar ve temizleme yöntemleri, halının dip kısımlarında biriken mikroorganizmaları ve bakterileri yok eder. Ayrıca evde yapılan yıkama yöntemleri oldukça zahmetlidir. Halı yıkama işleminde öncelik, yeterli hacimde bir alan olmasıdır. Evde yapılacak yıkama işlemlerinde yeterli basınçta su elde edilemeyebilir.

Profesyonel Halı Yıkama Neden Tercih Edilmelidir?

Halıların derinlemesine temizlenebilmesi için pahalı ekipmanlar gerekir. Bu ekipmanlar ise yalnızca, Dikmen Halı Yıkama servisinde bulunur. Yurt dışından ithal olarak getirilen bu makineler, halılarda derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Makineler de kullanılan özel kimyasallar, makinelerin işlevini artırıyor. Ayrıca halı yıkama işleminden sonra, kurutma işleminin tam anlamıyla yapılması gerekiyor. Normal şartlarda doğal yollardan yapılan kurutma iyi sonuçlar vermeyebiliyor. Evde yapılan yıkama işleminden sonra kurutma işlemi çoğu zaman tam anlamıyla yapılamıyor. Tamamıyla kurumayan halılarda tekrardan bakteri üremesi söz konusu olabiliyor. Profesyonel halı yıkama da ise özel kurutma işlemi sayesin de, halılar tam anlamıyla kuruyor ve bakteri üremesinin önüne geçilmiş olunuyor.

Çankaya Halı Yıkama da bir başka nokta ise, halılardaki kumaş boyalarının zarar görmesi olabiliyor. Profesyonel halı yıkamada bu durumla asla karşılaşılmıyor. Halıların püsküllü kısımları da oldukça zor temizlenen kısımlardandır. Halıların overlok kısımlarının elle temizlenmesi imkânsızdır. Ancak bu makineler ile oldukça kolay bir hal alıyor. Ayrıca koltuk yıkama işlemleri de mevcut. Farklı kumaş türleri ile kaplaması yapılan koltukların yüzey temizliğinin yapılması kadar derinlemesine temizliğinin yapılması da önemlidir. Kumaş içerisine zamanla işleyen lekelerin temizliği de önemli olan konulardandır. Koltuk kumaşlarının arasında biriken bakteri ve kirleri el ile ya da evde kullanılan makineler ile temizlemek zor iştir, hatta tam anlamıyla yapılamaz. Ama Ankara Koltuk Yıkama firması ile bu işlem oldukça sağlıklı ve kolaydır. Halı ve koltuk yıkama firmalarında özel yöntemler ve bu iş için tasarlanmış özel makineler kullanılır. Temizlik ve kurutma işlemi özel yöntemlerle yapıldığı için derinlemesine temizlik sağlanmış olur. Evde yapılmaya çalışılan temizlik, çoğu zaman döşemelik kumaşlara zarar verir. Ayrıca döşemelik kumaşların tam anlamıyla kuruması gerekir. Tam anlamıyla kurumayan kumaşlarda yeniden bakteri oluşumu gözlenir. Bu durum evde yaşayan tüm kişilerin sağlığı için bir tehdit unsurudur. Koltuk yıkama firmalarında özel ekipmanlar ile yapılan derinlemesine temizlik sonrasında, koltuk döşemeleri özel kurutma odalarında tam anlamıyla kurumuş olarak temizlik tamamlanmış olur. daha detaylı bilgi için www.herekehaliyikama.com.tr/ adresiyle iletişime geçebilirsiniz.

Bu haber toplam 1312 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT