1. HABERLER

 2. SEKTÖREL

 3. Ankara Cilt Bakımı İle Sağlıklı Bir Cilde Kavuşun
Ankara Cilt Bakımı İle Sağlıklı Bir Cilde Kavuşun

Ankara Cilt Bakımı İle Sağlıklı Bir Cilde Kavuşun

Ankara cilt bakımı denilince ilk olarak akla gelen Dr. Özgür Koldaş oldukça başarılı ve tecrübeli bir geçmişe sahip.

A+A-

Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmanız için temizlik ve bakım uygulamanız şart. Gerekli bakım ve ilgi görmeyen cilt belli bir süre sonra deforme olur ve güzelliğini yavaş yavaş kaybetmeye başlar.

Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt vücudumuzun görselliğini gözler nüne seren bir ayna gibidir. Bu sebeple bakıma ve ilgiyi fazlasıyla ihtiyacı vardır. Çevre kirliliği, beslenme, sağlık, stresli yaşam, dengesiz uyku gibi faktörler cildimizi oldukça etkileyen hususlardır. Bu faktörler ile başa çıkabilmek adına cilt bakımına önem gösterilmesi şart. Eğer cilt bakımı ve hijyen dikkate alınmazsa bu sefer bazı cilt hastalıkları ile uğraşmak zorunda kalınabilir.

Cilt Bakımının Aşamaları

 • Temizleme işlemi ile cilt tipinize uygun olan temizleyici seçilir, hassas ve oldukça derinlemesine bir cilt temizliği gerçekleştirilir.
 • Tonikleme işlemi esnasında alkol içermeyen tonikler ile cilt toniklenir.
 • Arındırma işleminde ölü derinin atılması hedeflenir. Bunun için ise enzimatik maske ve buhar uygulaması işlemleri gerçekleştirilir.
 • Komedon temizliği adı verilen işlemde buhar yardımı ile ciltteki gözenekler açılır ve komedon temizliği detaylı bir şekilde gerçekleştirilir.
 • Dezenfeksiyon işlemi esnasında cilde antiseptik uygulama yapılır.
 • Özel bakım işlemi sırasında ciltte oluşan hassasiyeti gideren, cildi toparlamaya yardımcı olan yağlanmayı önleyen ve nemlendiren bir bakım uygulaması gerçekleştirilir.
 • Masaj esnasında ince ve cildi yormayacak bir yağ ile cildi ve yüzü rahatlatacak bir masaj uygulanır.
 • Maske işlemi ile cildin sorunlarının giderilmesi hedeflenir.
 • Koruma işlemi ile de cildin dış etkenlerden korunmasını sağlayacak ürünler uygulanarak cilt bakımı bitirilir.

Profesyonel Cilt Bakımı Şart

Cilt bakımı uygulamaları evde bireysel olarak gerçekleştirdiğiniz bakımlarda oldukça farklıdır. Profesyonel cilt bakımları sayesinde daha kalıcı ve derinlemesine bir bakım gerçekleşmiş olu.r Cildin pH dengesini koruyarak cildi derinlemesine temizlemenizi sağlayacak olan bu cilt bakım uygulamaları güvenilir, tecrübeli ve başarılı kişiler tarafından yapılmalıdır. Kullanılan malzemelerin kaliteli ve son teknoloji ürünü olması da oldukça önemlidir.

Son teknoloji ürünü olan malzemeleri ile gerçekleştirdiği uygulamalar oldukça kaliteli ve son derece başarılı.

Cilt bakımı hakkında detaylı bilgi almak için ve Ankara cilt bakımı denilince akla ilk gelen isim olan Dr. Özgür Koldaş’ın tecrübelerini detaylıca incelemek için buraya tıklayarak web sitesini ziyaret edebilir, iletişim bilgileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Bu haber toplam 2493 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT