1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Ana Arı Kafkas Ana Arı
Ana Arı Kafkas Ana Arı

Ana Arı Kafkas Ana Arı

A+A-

Arı kovanında ana arı bal kovanının sigortasıdır. Arı kovanında koloninin gelişimi ve geleceği tamamen ana arıya bağlıdır. İyi, sağlıklı ve kaliteli bir ana arı kovanda düzenli bir şekilde yavrular, arı kovanında arı kolonisinin gelişimini kısa sürede sağlar; bal, polen nektar akımı zamanında sezonu en iyi şekilde tamamlar. Bal sezonunda doğadaki çiçekten balı en kısa zamanda toplar, kovanda olgunlaştırır, sezonun sonunda da bal kovanlardan hasat edilir.

Ana Arı bal sezonuna kadar sağlıklı bir şekilde yumurtlayamazsa kovanın gelişimi ve geleceği sekteye uğrar, o kovan bal sezonunda boşa kürek çekmiş olur. İşte bu yüzden anaarı dahada önem kazanıyor.

Ana arı satışında satılan ana arılara dikkat etmek gerekir. Sağlıksız bir ana arı nakil yapılacak kovanda büyük sıkıntılara neden olur. Ana arı iyi olmazsa, nakledildiği kovanda belli bir zaman sonra dışlanıp, öldürülecek ve kovandaki arılar kendisine yeni ana arı üretmeye çalışacaktır.

kafkas-ana-ari-001.jpgkafkas-arisi-001.png

Arı denince bir de kafkas arısı vardır. Kafkas arılarının da arı ailesinde önemi büyüktür. Bilhassa karasal iklime sahip yerlerde kafkas arısı ve kafkas ana arı ön plandadır. Kafkas ana arı ve arısı soğuk iklime dayanıklıdır. Kafkas ana arı soğuk aylarda diğer ana arılara nazaran daha az yumurtlar. Soğuk bölgelerde bal verimi de diğer arılara göre yüzde elli daha fazladır. Kafkas ana arı her yerde bulunmaz. Kafkas ana arı üretiminin yapıldığı yer izole edilmiş bölge olması gerekir. Kafkas Ana Arı , F1 ana arı ve Melez ana arı için AnaArı.com satışını yapmaktadır.

Anzer Arıcılık ana arı , kafkas ana arı , kafkas arısı , balmumu , temel petek , arı keki, arı ve arıcılık malzemeleri toptan ve perakende olarak satışını yapmaktadır. İnternet yolu ile de http://www.AnaArı.com  sitesinden irtibat kurabilirsiniz.

Bu haber toplam 2823 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT