1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ali Rıza Abdik Gelecek Partisi’ne geçti
Ali Rıza Abdik Gelecek Partisi’ne geçti

Ali Rıza Abdik Gelecek Partisi’ne geçti

AK Parti’de İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olan Ali Rıza Abdik, Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi’ne geçti. Abdik’e Gelecek Partisi’nin rozetini Davutoğlu taktı.

A+A-

AK Parti İstanbul’un etkili isimlerinden bir olarak bilinen işadamı Ali Rıza Abdik, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı bir törenle Gelecek Partisi’ne geçti. Aslen Karadenizli olan, İstanbul Fatih’te doğup büyüyen ve şuanda Sarıyer’de ikamet eden Ali Rıza Abdik, AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı olmuş ve çalışmalarıyla da dikkat çekmişti. Abdik, “AK Parti eski çizgisini kaybetti. Orada siyaset yapma, hizmet etme alanı kalmadı. Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Türkiye’nin Gelecek Partisi ile nefes alacağına inanıyorum” dedi.

abdik2.jpg

AK Parti eski çizgisini kaybetti

Abdik, AK Parti’den neden ayrıldığını ve Gelecek Partisi’ne neden geçtiğini Sarıyer Manşet Gazetesi’ne anlattı. AK Parti’nin eski çizgisini kaybettiğini belirten Abdik, “Uzun yıllar AK Parti ilçe teşkilatlarında görev yaptım. 2011 seçimlerinde 26 yaşında milletvekili adayı oldum. İyi bir seçim kampanyası yürüttük. Sonraki süreçte Türkiye’de çok şeyler oldu. Hain bir darbe girişimi yaşadık. Ekonomik krizler ard arda geldi. Yasama, yürütme ve yargıda siyasi angajmanlar oldu. Teşkilat bazında halkta bir karşılığı olmayan, samimiyeti olmayanlar görevlendirildi. Partide, bu ülke için hayırlı işler yapabileceğimiz bir siyasi alan kalmadı. Bunu fark edince farklı bir siyasi arayışa girdim. Sonrasında Başbakanlığı döneminde temiz siyaseti ilke edinen Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu tarafından Gelecek Partisi kuruldu. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun söylem ve açıklamalarını daha iyi idrak ettiğimiz için, ülkemizin ve milletimizin geleceğinin Gelecek Partisi’nde olduğunu düşündüğüm için gelen daveti kabul ettim” dedi.

abdik3.jpg

Benim gibi düşünen milyonlarca insan var

Yıllarca aktif olarak siyaset yürüttüğü Fatih’te ilçe kongresinde Gelecek Partisi’ne katılan Abdik, “Genel başkanımızın temiz siyaset anlayışıyla, o bakış açısıyla inanıyoruz ki, Türkiye’de çok şey değişecek. Benim gibi düşünen milyonlar var.  AK Parti’nin eski çizgisinde olmadığını düşünen ama korkan veya bir takım ekonomik ilişkiler içerisinde olan milyonlar olduğunu biliyorum. Bizlerden cesaret alan insanların zamanla temiz siyaseti düstur edinen Gelecek Partisi’nin yanında yer alacağına inanıyorum” diye konuştu.

abdik1.jpg

Türkiye’nin Gelecek Partisi ile nefes alacağına inanıyorum

Gelecek Partisi’nde nasıl bir görev alacağı ile ilgili de, “Ben herhangi bir makam veya görev gözetmeden, hayırlı işler yapabilme niyetinde olduğum için bir beklenti içerisinde değilim. Ama tabiî ki Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu’nun teveccühüyle tarafıma bir görev verilirse; partim, ülkem ve milletimizin geleceği için memnuniyetle çalışacağım. Ülkenin Gelecek Partisi ile nefes alacağına inanıyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT