1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Aleviler Şükrü Genç'i konuşturmadı
Aleviler Şükrü Gençi konuşturmadı

Aleviler Şükrü Genç'i konuşturmadı

Sivas Katliamı'nın 20. yıldönümü için Büyükdere'de biraraya gelen vatandaşlar Şükrü Genç’e tepki koyarak konuşturmadı.

A+A-
Sivas Katliamı'nın 20. yıldönümünde Madımak Oteli'nde yakılarak öldürülen 37 kişi Sarıyer’de anıldı. Alevi vatandaşlar etkinlik alanına gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e tepki koyarak konuşturmadı.
 
Sivas katliamının 20. Yılında 2 Temmuz Salı günü Sarıyer Demokrasi Güçleri’nin çağrısıyla bir araya gelen çok sayıda kişi, Madımak’ta hayatını kaybedenler için Büyükdere Çelik Gülersoy Parkı’nda anma töreni düzenledi. Sivas’ta hayatını kaybeden 37 kişi için mumlar yakılarak saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından Sarıyer Demokrasi Güçleri adına Filiz Aktaş’ın okuduğu basın açıklamasıyla etkinlik başladı. Basın açıklamasından sonra sahneye çıkan Boğaziçi Üniversitesi Folklor Topluluğu’nun Türkçe, Kürtçe, Ermenice ve Rumca ezgilerden oluşan müzik dinletisi yapıldı. 

2temmuzmanskckic.jpg

Alevi vatandaşlar Şükrü Genç’i konuşturmadı!
Anma etkinliğine CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç de katıldı. Şükrü Genç gelmeden önce Alevi Dernekleri temsilcileri bir araya gelerek sürpriz bir karar aldı. Birlik Cemi nedeniyle toplanan yüzlerce Alevi vatandaşı kapalı spor salonuna almayarak, telefonlarını bile açmayan Şükrü Genç’e tepki olarak söz hakkı vermeme kararı aldılar. 4,5 yıldır alevi vatandaşlara verdiği Cemevi sözünü bile tutmayan Genç, tepkileri fark edince etkinlik alanından erken ayrıldı.
 
Hüseyin Aşkın, Hüseyin Hışım ve Sait Usta’nın seslendirdikleri halk türküleri ve deyişlerle etkinlik sonlandırıldı.Bu haber toplam 4911 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum