1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akraba memur belediyeyi böyle dolandırdı!
Akraba memur belediyeyi böyle dolandırdı!

Akraba memur belediyeyi böyle dolandırdı!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in akrabası Sarıyer Belediyesi’ni yüz binlerce lira dolandırdı. İşte akıllara durgunluk veren skandalın detayları...

A+A-

SARIYER MANŞET ÖZEL HABER
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in akrabası olan ve aynı zamanda belediyede personel olarak çalışan M.Y isimli bir şahıs hazırladığı sahte dosyalarla Sarıyer Belediyesi’ni yüz binlerce lira dolandırdı. Sarıyer Manşet Gazetesi’nin olayı ortaya çıkartmasının ardından M.Y isimli şahıs açığa alındı.

2009’dan bu yana Sarıyer Belediyesi’nde memur olarak çalışan ve iki ay önce kurulan Su Ürünleri Birimi’nin başına getirilen M.Y isimli şahıs hazırladığı sahte dosyalara attığı sahte imzalarla belediyeyi yüz binlerce lira dolandırdı.

Akıllara durgunluk veren dolandırıcılık olayı şu şekilde gerçekleşti: Aynı zamanda Belediye Başkanı Şükrü Genç’in akrabası olan M.Y isimli bu şahıs 1 Eylül Balıkçılık Sezonunun açılışı adı altında Kamu İhale Kanunu’nun 22/d fıkrasına göre doğrudan temin yöntemiyle dosya hazırladı. Dosyada; “Su ürünleri istişare Toplantıları” adı altında 10 adet toplantı organizasyonunun yapılacağını ve 3 bin kişiye yemek verileceğini belirtti. Dosyaya 3 adet farklı firmadan da teklif koydurttu. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Başkan Yardımcıları Sevgi Atalay ve Mustafa Tok’un da imzalarını taklit ederek, sahte dosyaya “olur” aldı. Belediyenin tüm sistemlerine dosyanın girişini yaptı. Ve Sarıyer Belediyesi de toplantıların yapılıp yapılmadığına dair hiçbir sorgulama yapmadan bu dosyaya 64 Bin TL ödeme yaptı.

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin bu olayı ortaya çıkartmasının ardından Şükrü Genç, geri kalan ödemeleri durdurarak M.Y’yi açığa aldı. Belediyeye bu dosya ile ilgili naylon fatura kesenlerin ise G.B., K.B., M.Ş. ve A.E.A oldukları öğrenildi.

300 Bin TL’lik BMW ile işe geliyordu 
Belediyede memur maaşıyla çalışan M.Y’nin aylardır belediyeye yaklaşık 300 bin TL değerinde son model bir BMW ile geldiği ve mesailerinin dışında da lüks bir özel hayat sürdüğü ortaya çıktı. Belediyedeki kaynaklara göre; Bu şartlarda hayat süren ve 300 bin TL’lik lüks araçla işe gelen M.Y’nin yaptığı dolandırıcılık bu dosya ile sınırlı değil.  Söz konusu şahsın belediyede bazı isimlerle birlikte bu işe giriştiği ve yıllardır aynı yöntemlerle dosya hazırlayarak belediyede yüklü miktarda para tahsil ettiği ileri sürülüyor.

Başkan yardımcılarının haberi var mıydı? 
Belediyedeki bazı kaynaklara göre, imzası taklit edilen başkan yardımcılarının dosyadan haberdar oldukları ancak, M.Y’nin Şükrü Genç’in akrabası olduğunu bildikleri için seslerini çıkartmadıkları belirtiliyor. 

Ayrıca, yaşanan skandalın tüm boyutlarıyla araştırılması için İçişleri Bakanlığı'na taşınacağı öğrenildi.

 

Bu haber toplam 8343 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

10 Yorum