1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Partilileri hırsızlıkla suçladı
AK Partilileri hırsızlıkla suçladı

AK Partilileri hırsızlıkla suçladı

VİDEO HABER... Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç AK Partilileri hırsızlıkla suçlayınca meclis karıştı. AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Çıkan kavgayı meclisi izleyen Sarıyerliler ayırdı.

A+A-

Sarıyer Belediye Meclis toplantısı yine gergin anlara sahne oldu. Kürsüde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Derbent'te yapmak istediği Nikâh Salonu ile ilgili konuşması sırasında, “Orada metro ile bir uyumsuzluk statik olarak yok. Koruma Kurulu’nun onayı da var. Ruhsatlandırıldı, ihale gerçekleştirildi ve yer teslimi yapıldı ve işe başlanmak üzereyken Büyükşehir gece baskını gerçekleştirildi. Ben nezaketen 17 ay Büyükşehir’e metodoloji konusundaki nezaketimi bilgilendirerek bekledim. Ne Büyükşehir’le, ne de de AKP’nin herhangi bir birimiyle asla kavga etmedim ve gece kimsenin malını da çalmadım. Seyyar satıcılık yapan birinin arabasını bile çalmadım” dedi.

SARIYER BELEDİYE MECLİSİ'NDE YAŞANAN TARTIŞMANIN OLAY GÖRÜNTÜLER - VİDEOŞükrü Genç’in bu sözleri üzerine AK Partili Meclis üyeleri, “Çalan kim sayın başkan?” diye sordu. Bunun üzerine Genç, AK Partililere, “Siz çaldınız. Sen çaldın Hüseyin Coşgun” dedi. Coşgun, Şükrü Genç’in bu sözlerine tepki gösterdi.Özbalta, "Hırsız arıyorsan grubuna bak önde oturuyorlar"
Ayağa kalkan AK Partili Cemil Özbalta, “Böyle bir şey olabilir mi? Konuyla ilgili hiçbir yetkisi olmayan arkadaşımızı hırsız diye itham ediyorsunuz. Ben sizin gibi başkanla çalışmaktan utanıyorum. Yazıklar olsun size. Sizi esefle kınıyorum. (CHP sıralarında Gökan Zeybek ve Erdal Sarıgöl’ü göstererek) Hırsız mı arıyorsunuz, buyur sana hırsız. En önde oturuyorlar” dedi.

Özbalta’nın sözleri üzerine ayağa kalkan CHP’li Gökhan Zeybek ve Ali Rıza Yılmaz ayağa kalkarak Özbalta’nın üzerine yürüdüler. AK Partili diğer meclis üyeleri de ayağa kalkınca ortalık birbirine girdi. AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun ise, Belediye Başkanı Şükrü Genç'e, "Ben siyasete girdikten sonra zengin olmadım. İşimle ilgili borçlarımı ödemedim" dedi. Kavgayı meclisi izleyen Sarıyerliler ayırdı.

Bu haber toplam 1090 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT