1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Partili Selçuk Bozkır araç kiralamayı sordu
AK Partili Selçuk Bozkır araç kiralamayı sordu

AK Partili Selçuk Bozkır araç kiralamayı sordu

Selçuk Bozkır araç kiralamanın belediye üzerindeki maliyetine dikkat çekti.

A+A-
AK Parti Meclis Üyesi Selçuk Bozkır, Sarıyer Belediye Meclisi’ne verdiği önerge ile Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e araç kiralamanın belediye üzerindeki maliyetine dikkat çekerek, tasarrufa gidilip gidilmeyeceğini sordu.
 
Sarıyer Belediye Meclisi’nin Ekim ayı toplantısında söz alan AK Parti Meclis Üyesi Selçuk Bozkır, daha önce verdiği önergeye cevap alamadığını belirterek sorularını yineledi.  
AK Partili Bozkır, “Faaliyet raporu görüşmelerinde sözlü olarak dile getirdiğimiz 2012 yılı rakamlarına göre yaklaşık 4 kat artıp 8,5 milyon TL’ye ulaşan araç kiralama ve yakıt giderleri için oluşan sorulara şuana kadar cevap verilmemiştir. Hükümetimizin araç giderlerinde tasarrufa gitme kararlılığında olduğu şu günlerde tekrar soruyoruz; araç kira giderlerinde 8,5 milyon TL rakamı nasıl oluşmuş ve bir yıl önceye göre neden 4 kat artış göstermiştir? Araç kullanımında tasarruf tedbirleri alınmakta mıdır? Belediye başkanının kullandığı araç için ödenen kira ne kadardır ve yaklaşık 300 milyon TL borca ulaşan bir belediye için uygun bir harcama mıdır?” diye sordu.
Bu haber toplam 5190 defa okunmuştur
Etiketler :

HABERE YORUM KAT