1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti: Şaibeye evet diyemezdik
AK Parti: Şaibeye evet diyemezdik

AK Parti: Şaibeye evet diyemezdik

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir ve Grup Sözcüsü Cemil Özbalta meclisten geçen Ecazcıbaşı projesiyle ilgili 'Şaibeye evet diyemezdik' dedi.

A+A-

Meclisten geçen Eczacıbaşı projesini yargıya taşımaya hazırlanan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir,  “CHP grubunun büyük oranda toplantıya gelmemesi ve bu katılmama nedenlerinin altında şaibeli kokuların gelmesi bizleri rahatsız etti. Böyle bir ortamda evet diyemezdik” dedi.

AK Parti’nin tüm uyarılarına rağmen usulsüzlük yapıldığını söyleyen Özdemir, “İlgili madde görüşüldüğü sırada meclis kararı için yeter sayısı yoktu. Bu nedenle AK Parti grubu olarak ilgili maddenin bir sonraki toplantıya ertelenmesini talep ettik. Bu durumda gerekli uyarıları yapmamıza rağmen meclis başkanı ertelemek yerine oylamayı tercih etti. Belediye meclis yönetmeliğinin 10. Maddesine uyulmayarak usulsüzlük yapılmıştır. Usulsüz bu kararın iptali için suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Ortada şaibeli dedikodular var
AK Parti Grup Sözcüsü Cemil Özblata da, ilgili maddeye sıra geldiğinde meclisi neden terk ettikleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “Böylesi büyük bir proje Sarıyer’in menfaatine olması gerekiyor. Sarıyer’e nikâh salonu, kültür merkezi gibi önemli tesisler kazandırılabilir. Yapılan bu değişiklikte Sarıyer’in ve halkın menfaatine hiçbir şey göremedik. Tüm bu olayların yanında ortada şaibeli birçok dedikodu dolaşıyor. Böyle bir ortamda biz AK Parti olarak böyle bir şeye yani şaibeli dedikodulara evet diyemezdik. Üstelik kendi meclis üyelerine karşı şeffaf olamamış ve ortada dönen şaibelerle ilgili onlara yeterli açıklamayı yapamamış bir başkan bu durumda böyle büyük bir projeyi nasıl meclisten geçirebilir” dedi.

Yeşil alan Eczacıbaşı’na söz verilmiş
Özbalta, “İmar Komisyonu Başkanı Erdal Sarıgöl grupta bize açıklama yaptığında; burada belediyenin 23 dönümlük yeşil alanının olduğunu, kiraya verileceğini hatta aynı sitenin kullanımına verilmesi için söz verildiğini söyledi. Biz bu tür sözleri bilmiyorduk orada öğrendik” diye konuştu.

Bu haber toplam 594 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT