1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. AK Parti Meclis Üyesi Hicran Çelikyay istifa etti
AK Parti Meclis Üyesi Hicran Çelikyay istifa etti

AK Parti Meclis Üyesi Hicran Çelikyay istifa etti

Düzce Üniversitesi‘ne öğretim üyesi olarak atanan AK Parti Sarıyer ve Büyükşehir Meclis Üyesi Hicran Hamza Çelikyay görevlerinden istifa etti.

A+A-

Meclisteki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Hicran Hamza Çelikyay meclis kürsüsünden veda konuşması yaptı. Konuşurken duygulanan Çelikyay’a, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bir buket çiçek takdim ederek Sarıyer’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti. 

ÇELİKYAY’DAN VEDA VE TEŞEKKÜR MESAJI

Kürsüde veda konuşması yapan Hicran Çelikyay “2014 yılı yerel seçimleri ile Sarıyer Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi olarak seçildim. Geçen 4 yıllık hizmet süremde gerek Sarıyer Belediye Meclisi gerekse İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “Halka hizmet, Hakk’a Hizmettir” düsturu ile görevimin gerektirdiği sorumluluk ve bilinç ile hizmette bulundum.  Meclis üyeliği, halka hizmet yolunda gerçekleştirilen kamu hizmetlerinin en yücelerinden biri ve onursal bir görevdir. Sarıyer Belediye Meclisi’nde AK Parti Grubu olarak özgün ve nitelikli bir muhalefet anlayışı geliştirerek hizmetlerin aksayan yönlerini, eksik kalan yanlarını ve Sarıyerlilerin menfaatine olacak diğer tüm konularda yapılması gerekenleri etkin ve kararlı bir şekilde dile getirdik.  4 yıl boyunca AK Parti Grubu meclis üyesi olarak parti teşkilatım ile birlikte hareket ederek Değerli Sarıyerlilerin talep ve beklentileri doğrultusunda doğru, dürüst ve etik bir çerçevede hizmet ettim.  2014 yılı öncesi başladığım akademik çalışmalarım meclis üyeliğim süresinde de devam etti. Şubat 2017’de Marmara Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda “doktor” unvanını aldım.  Cumhuriyetimizin 2023 vizyonu doğrultusunda gençlerimize ayrı bir değer vermekteyiz. Ülkelerin dinamik güçlerinden olan genç nüfus, gelecek Türkiye’sinde önemli bir rol üstlenecektir. Gençlerimizin kişisel idealleriyle ülke hedeflerinin örtüşmesi, yüksek öğrenim çatısı altında bilimsel düşünce, bilimsel üretim ve çalışmalara yönlendirilmelerinde yapılacak her türlü çalışma ve görev kutsal olacaktır. Bu anlayışla, 2014 yılı öncesi destek verdiğim ve şimdiye kadar gönüllülük esasıyla yürüttüğüm yükseköğretim alanındaki çalışmalarımı profesyonel bir şekilde devam ettirme kararını almış bulunmaktayım. 4 yıldır büyük özveri, memnuniyet ve onur ile yürüttüğüm Sarıyer Belediyesi Meclis üyeliği görevimden 03.04.2018 tarihi itibariyle istifamın kabulünü ve aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olmam nedeniyle işbu istifamın İBB Meclis Müdürlüğü’ne bildirilmesini saygılarımla arz ederim “dedi.

BAŞKAN GENÇ; “ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise istifa eden Çelikyay’a jest yaptı. Çalışmalarından dolayı Çelikyay’a bir buket çiçek ve Sarıyer Belediyesi’nin tabağını hediye eden Başkan Genç, “Hicran hanımın bu meclise kattığı çok şey var. Özellikle akademisyen olması nedeniyle birçok konuda bizlere katkı sunmuştur. Bugüne kadar Sarıyer halkına verdiği hizmet adına ve bundan sonrada Türkiye’de yetişecek olan yönetici adaylarını yetiştirme noktasında gayretleri olacak, o nedenle yapmış olduğu çalışmalar ve bundan sonra yapacağı tüm çalışmalar için şahsına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hicran Çelikyay’ın istifasından sonra Sarıyer Belediye Meclisi’ndeki boşalan yere Mustafa Tosun, İBB meclisine ise Hüseyin Coşgun gelecek.

Bu haber toplam 3584 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT